Przyjął się dziwny stereotyp w naszym społeczeństwie, że tylko banki, są bezpiecznymi instytucjami, gdzie otrzymamy usługę finansową, należy go jak najszybciej zmienić. Oczywiście warto zapoznać się z ich oferta, jednak nie są oni jedyni na rynku, wręcz przeciwnie, czasem lepiej się po nim rozglądnąć.

Może się bowiem dziwnie okazać, że pożyczki pozabankowe, przyznane nam przez prywatny podmiot oferujący takie usługi, czy inwestora zainteresowanego,  będzie przyznana na bardziej atrakcyjnych i korzystnych warunkach. Z takimi usługami mieliśmy już oczywiście styczność w przeszłości, pojawiały się podmioty, oferujące niemal przywiezienie pożyczki do naszego domu, jednak z ich usług korzystali ci, którym odmawiał bank. Tutaj mamy zupełnie nową świeżość na rynku, która prostotą w swoim schemacie, przebija wiele ofert, i powoduje w ten sposób, narodzenie konkurencji. Im więcej klient będzie wykorzystywał produkty, nie powiązane z bankami, tym na lepszych warunkach, będą one przyznawane, nie zapominajmy jednak o tym, że zobowiązanie, jest zobowiązaniem, i prędzej czy później, spłacić go trzeba. Mimo wielu negatywnych i nieuzasadnionych opinii, zalecam zapoznanie się z ofertą pożyczkową, nic na tym przecież nie stracimy.

Jak nie bank to parabank?

Na to pytanie nie odpowiem twierdząco. Otóż wszystko zależy od tego, jak podchodzimy do finansów. Jeżeli zależy nam na szybkości i wygodzie, nie lubimy zbędnej “papierologii” a jesteśmy skłonni zapłacić w zamian za to więcej – pożyczki pozabankowe będą świetnym rozwiązaniem. Jednak gdy liczymy każdy grosz, a pieniędzy nie potrzebujemy od zaraz – lepiej udajmy się do banku i to najlepiej tego, gdzie mamy stałe wpływy pieniężne na konto.

Unknown source

 

Dodaj komentarz