Oczywistym jest to, iż każdy z nas powinien dbać o zdrowie jamy ustnej. Czasami jednak zdarza się tak, że z jakiegoś powodu lekarz dentysta musi podjąć decyzję o zastosowaniu leczenia innego, niż tradycyjne. Należy do nich leczenie kanałowe, założenie koron porcelanowych, bądź też odbudowa zęba. Mimo tego, że staramy się dbać o zęby, czasami możemy trafić do lekarza za późno, a to będzie skutkowało koniecznością leczenia kanałowego, czyli takiego, które jest stosowane, kiedy ząb zepsuje się nam tak, że pacjent będzie miał do wyboru albo leczenie, albo ekstrakcję.

Korony porcelanowe to zęby sztuczne

Nie każdy z nas mógł zadbać o swoje własne zęby, co sprawiło, że teraz trzeba podjąć taką decyzję wspólnie z naszym lekarzem. Odbudowę zęba można zastosować wtedy, kiedy nasze naturalne zęby ulegną jakiemuś wypadkowi, bądź innemu losowemu zdarzeniu, które sprawia, że to dobre wyjście. Więcej informacji na ten temat możemy naturalnie odnaleźć w internecie w sensie teoretycznym, a w praktyce dowiemy się tego naturalnie w gabinecie dentystycznym. Nie wszystkimi opisanymi zabiegami może zajmować się lekarz, do którego się udamy. Z niektórymi zabiegami może on nas skierować do innego profesjonalisty w naszym mieście, albo w jego okolicy. Kontaktu do lekarza, który zajmuje się poszczególnymi zabiegami, możemy również odnaleźć w sieci, wpisując hasła kluczowe leczenie kanałowe Warszawa, korony porcelanowe Warszawa, albo odbudowa zęba Warszawa. Być może jednak będziemy mieli szczęście i tymi wszystkimi zabiegami będzie zajmował się jeden fachowiec. Lecz szczegółów na temat tego, co będzie należało zrobić z naszymi zębami, dowiemy się podczas wizyty u dentysty.

Jak zadbać o zęby?

A żeby uniknąć konieczności zastosowania rozwiązań bardziej radykalnych niż tradycyjne, należy dbać o zdrowie jamy ustnej przez mycie zębów, czyszczenie ich po jedzeniu, stosowanie rekomendowanych przez lekarza płynów do higieny jamy ustnej, i regularne kontrole u dentysty. Bardziej ekstremalne sposoby leczenia stosuje się dlatego, że pacjent niestety zbyt późno trafił na fotel dentystyczny. Niestety są wśród nas osoby, które chodzą do dentysty dopiero wtedy, kiedy doskwiera im ból, a to niezwykle duży błąd, ponieważ trzeba o to dbać regularnie. Jedynie wówczas będziemy mogli jak najdłużej cieszyć się pięknym, zdrowym, a przede wszystkim własnym uśmiechem.

Unknown source

 

Dodaj komentarz