Parapety wewnętrzne wykonuje się dzisiaj z przeróżnych materiałów. Mimo iż często do ich wyboru nie przywiązuje się aż tak dużej wagi, warto pamiętać o tym, że są one jednak częścią absolutnie każdego pomieszczenia, dlatego nie dość, że muszą pasować do każdej aranżacji z osobna, to muszą też łączyć się z całym ogólnym wizerunkiem domu. Jaki materiał okaże się więc dla nich najlepszy? Czy będzie to nowoczesny kamień synteryzowany Szczecin, czy może tradycyjny marmur bądź klasyczny szary granit?

Jaki materiał jest najlepszy?

Od parapetów wewnętrznych na pewno wymagałoby oczekiwać wysokiej trwałości. W wielu domach oraz mieszkaniach będą one elementami intensywnie eksploatowanymi, na których niejednokrotnie postawi się ciężkie donice z kwiatami, książki oraz dodatkowe ozdoby, aby potem zacząć je przesuwać, przestawiać albo w ogóle ściągnąć i umieścić zamiast nich jeszcze coś innego. Porządny parapet powinien bez trudu poradzić sobie z tego typu sytuacjami. Maksymalną trwałość oraz zarazem znakomitą odporność na uszkodzenia mechaniczne z całą pewnością zapewni mu granit, który jest jednym z mocniejszych oraz solidniejszych materiałów, a do tego występuje w różnych barwach, dzięki czemu pięknie łączy się z różnymi stylistykami i aranżacjami.

Jaki materiał jest ładniejszy?

Granit Szczecin doskonale odnajdzie się w warunkach wewnętrznych, choć z powodzeniem stosuje się go również na zewnątrz, wykorzystując jego właściwości podczas przygotowywania solidnych i mocnych parapetów zewnętrznych. Jeśli jednak komuś nie do końca odpowiada jego ciężka estetyka, być może lepszy dla niego wyborem okaże się mniej trwały, ale za to często przyjemniejszy w odbiorze marmur. Tworzywo to jest bardzo podatne na obróbkę mechaniczną. Z powodzeniem można je kształtować niemalże w dowolny sposób, za każdym razem uzyskując z niego wyroby o wyjątkowo ciekawym wizerunku i często niecodziennej estetyce. Marmur Szczecin ma przy tym elegancki oraz klasyczny wygląd. Kojarzy się z dawnymi czasami i dlatego też wprowadza do aranżacji trochę szlachetności i niesamowitego uroku dawnych lat. Wszystkie trzy wymienione materiały – kamień synteryzowany, marmur i granit – są w stanie znaleźć dla siebie jakąś grupę nabywców. Każdy z nich ma swoje niewątpliwe atuty, jak również i pewne wady.

Unknown source

 

Dodaj komentarz