Wszyscy bez wątpienia mamy świadomość, jak istotny przy zdobywaniu szczytów jest adekwatny ekwipunek, w ramy którego wchodzą, rzecz jasna, fachowy osprzęt, jednak zarazem górska garderoba. To jasne, że w obliczu zupełnie nie do przewidzenia czasem aury górskiej, nie powinniśmy narażać własnego zdrowia albo nawet życia, wychodząc w góry nieprzygotowanymi na odpowiednim poziomie. Wobec tego (bez względu na porę roku) nie wolno zapomnieć nam o wysokiej klasy garderobie, w którą wyekwipujemy się, zanim podejmiemy radykalne wyzwanie.

Nadmieniając na temat konfekcji firmowej, mam naturalnie na myśli odzienie wypróbowane, na jakie liczyć będziemy mogli w de facto każdym jednym przypadku. Wyróżniających się przedsiębiorstw dostarczających znakomitej jakości towary z branży outdoor jest cała masa, ja sam jestem mimo to szczególnym sympatykiem firmy the north face.

The North Face to amerykański producent szerokiej palety wyposażenia trekkingowo-wspinaczkowego (w ich asortymencie mieści się multum kategorii akcesoriów: od obuwia po śpiwory). Firma założona została blisko pięćdziesiąt lat temu i od tamtego momentu status przedsiębiorstwa określić wypada mianem „legendarnego”. O jakości sprzętu produkowanego przez north face wciąż mówią zarówno zawodowcy, jak amatorzy. Charakterystyczny logotyp firmy regularnie kojarzony jest z każdą większą wyprawą, alpinizmem oraz wieloma odmiennymi kwestiami choć trochę kojarzącymi się z surowymi warunkami. I chyba konkretnie to – elastyczność – jest największą zaletą Amerykanów, którzy fantastycznie radzą sobie również w aspekcie relacji ceny do jakości.

Unknown source