Parapety wewnętrzne wykonuje się teraz z przeróżnych materiałów. Mimo iż często do ich wyboru nie przywiązuje się aż tak dużej wagi, warto pamiętać o tym, że są one jednak częścią absolutnie każdego pomieszczenia, dlatego nie dość, że muszą nadawać się do każdej aranżacji z osobna, to muszą też łączyć się z całym ogólnym wizerunkiem domu. Jaki materiał okaże się zatem dla nich najlepszy? Czy będzie to nowoczesny kamień synteryzowany Szczecin, czy może tradycyjny marmur bądź klasyczny szary granit?

Jaki materiał jest najlepszy?

Od parapetów wewnętrznych na pewno wymagałoby oczekiwać wysokiej trwałości. W wielu domach oraz mieszkaniach będą one elementami intensywnie eksploatowanymi, na których nieraz postawi się ciężkie donice z kwiatami, książki i dodatkowe ozdoby, aby potem zacząć je przesuwać, przestawiać albo w ogóle ściągnąć i umieścić zamiast nich jeszcze coś innego. Porządny parapet powinien bez trudu poradzić sobie z tego typu sytuacjami. Maksymalną trwałość i zarazem znakomitą odporność na uszkodzenia mechaniczne z całą pewnością zapewni mu granit, który jest jednym z mocniejszych i solidniejszych materiałów, a do tego występuje w różnych kolorach, dzięki czemu pięknie łączy się z różnymi stylistykami oraz aranżacjami.

Jaki materiał jest ładniejszy?

Granit Szczecin doskonale odnajdzie się w warunkach wewnętrznych, choć z powodzeniem stosuje się go także na zewnątrz, wykorzystując jego właściwości podczas przygotowywania solidnych oraz mocnych parapetów zewnętrznych. Jeżeli jednak komuś nie do końca odpowiada jego ciężka estetyka, być może lepszy dla niego wyborem okaże się mniej trwały, ale za to często przyjemniejszy w odbiorze marmur. Tworzywo to jest niezwykle podatne na obróbkę mechaniczną. Z powodzeniem można je kształtować niemalże w dowolny sposób, za każdym razem uzyskując z niego wyroby o wyjątkowo ciekawym wizerunku oraz często niecodziennej estetyce. Marmur Szczecin ma przy tym elegancki i klasyczny wygląd. Kojarzy się z dawnymi czasami i dlatego też wprowadza do aranżacji trochę szlachetności oraz niesamowitego uroku dawnych lat. Wszystkie trzy wymienione materiały – kamień synteryzowany, marmur oraz granit – są w stanie znaleźć dla siebie jakąś grupę klientów. Każdy z nich ma swoje niewątpliwe atuty, jak również i pewne wady.

Unknown source

 

Dodaj komentarz