Łazienka przez wiele osób jest traktowana jako zło konieczne i marginalizowana. Najczęściej wychodzą z założenia, że cokolwiek kupią to będzie dobrze wyglądało i będzie pasowało do łazienki. Rzeczywistość jest jednak już zupełnie inna. Czasami konfrontacja z nią następuje dopiero w momencie próby wniesienia wanny lub kabiny prysznicowej do środka. Może się okazać, że nie będziemy mieli wystarczającej ilości miejsca, by odpowiednio ustawić nasze sprzęty.

Dlatego właśnie dobrze jest wcześniej wykonać przykładowe aranżacje łazienki. Pozwoli nam to na uniknięcie rozczarowania i odpowiednie rozplanowanie przestrzeni zanim cokolwiek kupimy. W małych łazienkach sprawdzają się przede wszystkim nietypowe rozwiązania. Należy do nich zaliczyć między innymi nowoczesne ogrzewanie sufitowe, promienniki ciepła, szafki wnękowe, umywalki i szafki narożne, niewielkich rozmiarów pralki automatyczne i wiele innych. Doskonale sprawdzają się również narożne kabiny prysznicowe. Wszystko to w odpowiednim ustawieniu i ułożeniu może stworzyć dla nas niecodzienne aranżacje łazienki. Niewielki rozmiar łazienki możemy przekuć na nasz atut. Optyczne powiększenie pomieszczenia z pewnością bardzo nam pomoże.

Powinniśmy tak urządzić łazienkę, by każdy kto do niej wejdzie był pod wrażeniem tego, co udało nam się dokonać. Połączenie jasnych i ciemnych kolorów pomoże nam osiągnąć zamierzony rezultat. Wszystkie aranżacje łazienki powinny być zaakceptowane przez wszystkich członków rodziny. W takim wypadku będzie nam dużo łatwiej wdrożyć w życie nasze pomysły.

Stwórz coś oryginalnego

W zwyczajnych marketach z wyposażeniem łazienek możemy znaleźć zwykłe meble i akcesoria do łazienek. Jeśli poszukujemy czegoś odmiennego i oryginalnego, to z pewnością musimy na to poświęcić sporo czasu. Aranżacje łazienki to nie zadanie na kilka minut lub godzin. Żeby stworzyć coś odpowiadającego każdemu potrzeba dużo więcej czasu. Możemy przeszukiwać Internet, katalogi z wyposażeniem łazienek, wystawy w salonach i wiele innych.

Dzięki temu może znajdziemy inspirację i uda nam się wyrazić samych siebie. Nikt nie powiedział, że w małej łazience koniecznie powinien być zamontowany jedynie prysznic. Na rynku możemy znaleźć idealne wanny narożne, a dzięki właściwemu zabudowaniu powierzchni możemy je również zamienić w prysznic. Zwykłe i matowe płytki ścienne możemy zamienić na płytki z ornamentami, stworzyć obrazy na ścianach i wiele innych. Po co nam zwyczajny sufit, skoro aranżacje łazienki mogą uwzględniać oświetlenie ledowe na podwieszanym suficie i tym podobne. W małej łazience wszystko musi posiadać swoje miejsce i być ułożone w idealny sposób. Tylko wtedy uda nam się odnaleźć w niewielkim pomieszczeniu i stworzyć niebanalną koncepcję. Mając niewiele miejsca nie możemy robić zbyt dużych zapasów kosmetyków, środków czystości czy też nawet ręczników. Po prostu nie ma na nie miejsca w szafkach.

By z łazienki nie zrobić graciarni musimy trzymać tam tylko najpotrzebniejsze nam rzeczy i uzupełniać je w miarę ich zużywania. Doskonałym pomysłem jest schowek pod wanną. W pudełkach możemy przechowywać tam sporo rzeczy i nikt nie musi wcale o nich wiedzieć. Taki schowek można zrobić z paneli łazienkowych podobnych do płytek ściennych. Możemy tam umieścić miednice, ścierki, szmatki oraz środki czystości. Jak wiec widać mamy wiele możliwości na aranżacje łazienki.

Unknown source

 

Dodaj komentarz