Woda, która nagromadziła dużą ilość minerałów, jest klasyfikowana jako woda twarda. Twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia, lecz jest szkodliwa dla domu. Niestety duża zawartość wapnia oraz magnezu źle wpływa na aparaturę i urządzenia, które mają styczność z tak nasyconą cieczą.

To, co może nas niepokoić oraz denerwować to:

  • Armatura łazienkowa ma białe oraz szare nacieki, mimo że je właśnie wyczyściłeś.
  • Na ścianach umywalek oraz pryszniców w Twoim domu występuje nadmierne osadzanie się wapna i kredy.
  • Białe ubrania są brudne lub kolory blakną niezwykle szybko.
  • Woda źle smakuje lub pachnie.
  • Skóra oraz włosy są suche lub swędzą po prysznicu.
  • Jest zadziwiająco niskie ciśnienie wody w kranach.
  • Urządzenia psują się szybciej, niż powinny.
  • Naczynia mają ślady wodne oraz pozostałości po wyschnięciu.

Jeżeli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów podczas mycia naczyń, prania bądź prysznica, możesz mieć twardą wodę. Czy możemy odmienić jakość wody czerpanej prosto ze studni bądź wodociągów miejskich? Jak poprawić smak wody płynącej w naszych kranach? Co robić, gdy twarda woda niszczy nasze urządzenia? Takie pytania towarzyszą polskim rodzinom bardzo często. Nie jesteśmy na straconej pozycji w walce o uzdatnianie wody. Mamy coraz to więcej narzędzi i atrybutów do walki w tej kwestii. I tak na przykład, rozwiązaniem mogą być zmiękczacze do wody. Mechanizm ich działania sprowadza się do likwidowania z wody jonów wapnia oraz magnezu i zastępowaniu ich jonami sodu. Dzięki tej zmianie woda po kontakcie z armaturą, kabinami prysznicowymi, czy naczyniami, nie zostawia na nich jasnych, trudnych do usunięcia plam. Miękka woda chroni poza tym instalacje przed zapchaniem przez kamień. Pomoże to w ochronie urządzeń wykorzystujących wodę, takie jak zmywarki, pralki, podgrzewacze wody i inne.

Będą działać lepiej oraz dłużej.

Zmiana może okazać się korzystna dla naszego organizmu. Nasza skóra oraz włosy pozostaną miękkie oraz lśniące dzięki zdatnej, miękkiej wodzie. Mydła, płyny do mycia ciała i szampony lepiej pienią się w miękkiej wodzie. Używając mniej mydła, płynu do mycia ciała i szamponu, zaoszczędzimy pieniądze. Wszystkie te argumenty przemawiają za konsultacją z fachowcami. Serwis stacji uzdatniania wody podpowie nam najlepsze rozwiązania w naszym domu. Z ich wsparciem znajdziemy wiele różnych opcji filtrowania wody, które mogą sprawić, że woda będzie czystsza i zdrowsza.

Unknown source

 

Dodaj komentarz