Kiedy przychodzi lato słońce zaczyna śmielej wyglądać zza chmur powodując, że ludzie również zaczynają w większych ilościach pojawiać się na ulicach, na spacerach, wycieczkach i w parkach. To taki okres, gdzie siedzenie w domu nie kojarzy się za dobrze, a my sami chcemy w pełni cieszyć się długo oczekiwanymi promieniami słonecznymi i wysoka temperaturą. Te dwa ostatnie czynniki są bardzo istotne pod kątem naszego zdrowia, które może być narażone na szkodliwe czynniki. Witaminy oraz odpowiednie napoje latem powinny zapobiegać infekcją i przegrzaniem organizmu.

Mocne słońce i nieco za wysoka już temperatura powodują, że nasz organizm traci dużo wody oraz minerałów. Dlatego trzeba pamiętać o stałym uzupełnianiu płynów pijąc schłodzone napoje, które dodatkowo zredukują wysoką temperaturę naszego organizmu. Oczywiście wszystko z umiarem, gdyż zbyt zimne płyny mogą zadziałać negatywnie. Nie należy zapominać tez o nakryciu głowy w czasie popołudniowym. To takie dwie podstawowe zasady, których w czasie lata powinniśmy się trzymać.

Lekarze potwierdzają te fakty – nawadnianie organizmu jest bardzo istotne, a w szczególności latem. Dlatego w wakacje na portalach informacyjnych, przy okazji wysokich temperatur często pojawiają się podobne rady. Odpowiednie napoje bowiem nie tylko gaszą pragnienie, ale również przywracają nam siły witalne i wspomagają regenerację mięśni. Można nawet śmiało powiedzieć, że regularne picie jest ważniejsze od jedzenia.

Unknown source