Samodzielnie bardzo trudno jest zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów. Aż niekiedy trudno wybrać! Później trzeba jeszcze zaplanować ugotowanie posiłków. To również ogromne wyzwanie dla kogoś, kto nie jest specjalistą w zakresie żywienia. A może zaoszczędzić czas i zdecydować się na czymś takim, jak catering dietetyczny? Przedstawiamy dziś ZA i PRZECIW!

PRZECIW
Zacznijmy od wad takiego rozwiązania. Jest ich kilka i każdy, kto zdecyduje się na najlepszy catering dietetyczny powinien wziąć je pod uwagę:

  • Catering fit to dość drogie żywienie. Może uderzyć po kieszeni. Samodzielne gotowanie w domu z pewnością będzie nieco tańsze. Pochłonie też więcej energii i czasu.
  • Trudno jest znaleźć odpowiedzialną firmę, która oferuje catering dietetyczny. Wiele słyszy się o „dietach pudełkowych”, które nie są przygotowywane zgodnie z reżimem sanitarnym. Cały proces przygotowywania posiłków odbywa się bez udziału klienta.
  • Kolejną wadą diet pudełkowych jest to, że są to dania, które – jeśli mamy je spożywać na ciepło – musimy sobie odgrzać. Nadal mogą smakować fenomenalnie, ale będzie to danie, przygotowane kilka lub nawet kilkanaście godzin wcześniej.

ZA
Jeśli chodzi o zalety cateringu dietetycznego, jest ich o wiele więcej, niż wad. Należy pamiętać, że:

  • Wiele firm oferuje catering wegetariański, a nawet catering wegański miasto. Można więc dopasować zamówienie do swojego stylu życia i upodobań kulinarnych.
  • To świetne rozwiązanie dla sportowców. Catering sportowy to pełnowartościowe posiłki, obfitujące w mikro i makroelementy.
  • Są to posiłki, przygotowane przy współpracy dietetyków z food creatorami. Często otrzymujemy dania w standardzie wysokiej klasy restauracji. Co więcej, są odpowiednio zbilansowane.
  • Wiele firm, które oferują catering fit bardzo dba o składniki, które są wykorzystywane podczas gotowania. Zdarza się, że samodzielnie przygotowują wędliny czy chleby.
  • „Dieta pudełkowa” pozwala zaoszczędzić czas i cieszyć się pysznym posiłkiem wszędzie tam, gdzie mamy ochotę go zjeść.
  • To wygodne rozwiązanie. Posiłki możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, ponieważ są odpowiednio zapakowane.

Gdzie znaleźć catering fit?
Najlepszy catering dietetyczny z pewnością dostępny jest w sieci. To właśnie w Internecie powinniśmy szukać firm, które oferują tego typu posiłki. Jedną z tych, które z pewnością warte są polecenia jest Fit Apetit. To zespół zdolnych kucharzy, dietetyków i food creatorów, którzy oferują przygotowane przez siebie posiłki w wielu miastach Polski.

Unknown source

 

Dodaj komentarz