Diody LED znajdują swoje zastosowanie w wielu miejscach, pozwalając na zmniejszenie kosztów związanych z poborem energii elektrycznej w naszym domu. obok praktycznej funkcji, jaką niezaprzeczalnie posiadają, pełnią też rolę dekoracyjną. Mimo, że nie są wodoodporne, znalazły swoje zastosowanie w aranżacji łazienek. Umieszczenie ich pod wanną, wokół lustra, a nawet w fugach daje niesamowity efekt i sprawia, że łazienka wygląda przytulnie i uzyskuje ciekawy design. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu oświetlenia przed kontaktem z wodą i wilgocią. Diody LED pozwalają nam na uzyskanie kolorów, co spotyka się z wielkim entuzjazmem osób stawiających na oryginalne urządzanie wnętrz. Barwne oświetlenie LED to rozwiązanie wykorzystywane chociażby w kinach czy też przy kolorowych iluminacjach na ulicach.

Pomieszczeniem, w którym diody LED sprawdzają się znakomicie, jest kuchnia. Umieszczenie ich pod szafkami wiszącymi i w okolicy zlewu stanowi dodatkowe źródło światła podczas wykonywania codziennych czynności. Ponadto diody LED stosuje się w wieńcach kuchennych, które podświetlają spody szafek czy szuflad, dając odpowiednie światło i niesamowity efekt, spełniając funkcję dekoracyjną oświetlenia. Montując w kuchni ten rodzaj oświetlenia wybieramy diody dające światło zimne lub ciepłe. Sprawdzeni producenci oferują zwykle także estetyczne oprawki i listwy, które umożliwiają skierowanie światła w odpowiednie miejsce i uniknięcie kontaktu strumienia bezpośrednio ze wzrokiem.

Możliwości oświetlenia LED powoduje, że stosowane jest nawet w produkcji mebli. Istnieje możliwość kupienia stołu czy puf z diodami LED. Tego rodzaju meble można postawić w domu, ale także  udekorować nimi ogród lub taras. Niektóre modele dopuszczają opcję zmiany koloru za pomocą pilota lub emitują barwne światło. Tego typu mebel nie tylko pięknie dekoruje przestrzeń, ale także jest źródłem światła. W klubach umieszcza się chociażby podświetlane bary. Ponadto diody LED stosowane są często do podświetlania półek.

Unknown source

 

Dodaj komentarz