Jeżeli mamy zamiar kupić dom, to z pewnością nie warto wertować setek ogłoszeń w gazetach czy też przeglądać wiadomości na ulicznych tablicach informacyjnych. Lepiej zajrzeć do Internetu!

Wszystko w jednym miejscu

Po co kupować codziennie gazety tylko po to, żeby przeczytać ogłoszenia o sprzedaży domów? Jest to zwykła strata pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem jest zajrzenie do wirtualnego świata, w którym mamy wszytko podane na tacy. To właśnie tu znajdziemy oferty sprzedaży domów w naszej okolicy jak również informacje o nowych inwestycjach. Innym, ale również dobrym rozwiązaniem jest udanie się do biura pośrednictwa nieruchomościami. Być może tam znajdziemy interesujące nas mieszkania.

Warto oglądać

Nawet najbardziej atrakcyjny dom może na zdjęciach wyjść nieciekawie, a bardzo brzydkie mieszkanie niezwykle pięknie, dlatego też deweloper powinien nam na to zwróci uwagę. Warto jest oglądać osobiście domy pomorskie czy też mieszkania w góra, ponieważ nie zawsze wyglądają one tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Gorzej sytuacja się ma jak dane skrzydło jest dopiero budowane i nie mamy możliwości obejrzenia choćby podobnego mieszkania. W takim przypadku, albo zaczekamy, aby zobaczyć je na własne oczy, albo też pozostaje nam zakup “kota w worku”. Wybór należy do nas.

Reklamacja

Pamiętajmy, że niezależnie od tego czy kupujemy nowy czy używany dom to zawsze przysługuje nam prawo do reklamacji. Ważne jest to, żeby przed zawarciem umowy sprawdzić stan techniczny domu jak również jego wyposażenie. Wszystkie te detale można zapisać w umowie lub też na odrębnym protokole. Wady ukryte budynku można reklamować nawet przez 10 lat od jego zakupu. Jest to bardzo istotna informacja z punktu widzenia kupującego. Należy jednak podkreślić, że sporo osób o tym nie wie, a przez to zamiast składać reklamacje, to na własny koszt naprawiają różnorodne usterki. Czasem zdarza się tak, że przez wadę konstrukcyjną budynku trzeba go rozebrać lud dokonać istotnych remontów albo modernizacji, co naraża właściciela domu na naprawdę ogromne koszty, częstokroć przekraczające wartość domu. Oczywiście jeśli kupujący wiedział o wadzie, to nie może domagać się zwrotu poniesionych kosztów, ale często jest tak, że sprzedający podstępnie takie rzeczy zatajają.

Unknown source

 

Dodaj komentarz