Bardzo często słyszy się, że młodzi ludzie w Polsce chcieliby założyć swoją firmę, ale są przerażeni formalnościami i boją się, że brak wiedzy oraz doświadczenia zniweczy ich próby i aspiracje już na samym początku. Otwarcie przedsiębiorstwa nie jest jednak takie trudne jak się wielu ludziom wydaje. Wystarczy sporo chęci, wytrwałość i mądrzy specjaliści, którzy posłużą radą.

Księgowość spółek

Jednym z ważnych aspektów przy zakładaniu biznesu są usługi księgowe. Często potrzeba specjalistycznej wiedzy, żeby właściwie zrozumieć jakie znacznie mają rodzaje podatków w kontekście prowadzenia firmy. Progi podatkowe, podatki liniowe czy progresywne to terminy z którymi musimy się zaznajomić już na początku naszej biznesowej drogi. Sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana jeśli nie decydujemy się na założenie jednoosobowej działalności, a postanawiamy wejść w spółkę. Wówczas księgowość spółek świadczona przez Kancelarię usług księgowych może być dla nas istnym wybawieniem. Warto posłuchać specjalistów, którzy mają wyspecjalizowaną wiedzę w zakresie funkcjonowania firm w Polsce. Księgowość spółek to inwestycja, która szybko się zwróci i sprawi, że poczujesz się pewniej w świecie przedsiębiorcy.

Formalności załatwione za pomocą jednego formularza

W roku 2011 nastąpiło scentralizowanie ewidencji dokumentów, które od tej pory można składać w każdej gminie, a nawet przez Internet. CEiDG – Centralna Ewidencja i Informacja Działalności Gospodarczej pozwala na złożenie jednego formularza, dzięki któremu jednocześnie:

  • wpisujemy się do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON;
  • wybieramy formę opodatkowania od osób fizycznych;
  • zgłaszamy płatnika składek do ZUS-u;
  • zgłaszamy zmianę lub aktualizację NIP.

Odważ się postawić na nową drogę życia

Powyższe przykłady wskazują na to, że w naszym kraju zmienia się wiele jeśli chodzi o możliwość łatwego i szybkiego założenia firmy. Z pomocą odpowiednich doradców (takich jak usługi księgowe) oraz ułatwień formalnych – powstanie przedsiębiorstwa przestaje brzmieć jak cel niemożliwy do osiągnięcia. Jeżeli tylko masz dobry pomysł – nie czekaj dłużej! Postaw pierwszy krok ku nowej drodze życia i załóż swoje własne przedsiębiorstwo!

Unknown source

 

Dodaj komentarz