Ano właśnie… Voip stanowi stosunkowo nową technologię i osiągnął już naprawdę szerokie grono jego akceptujących. Przekłada się to także na jego zastosowanie. I chociaż jest jeszcze sporo do poprawy oraz oczekiwań to do tej pory okazał się być dobrym kandydatem do zastąpienia usługi POTS.

Voip to także telefonia internetowa, a zatem – metoda na prowadzenie rozmów telefonicznych w miarę tanio lub – co ciekawe – zupełnie za darmo. Owa technologia posiada naprawdę sporo zalet, porównując ją do tradycyjnej instalacji telefonicznej. Priorytetowym powodem, dla którego ludzie masowo w ostatnim czasie nań stawiają, jest oczywiście jej koszt. Jeżeli tylko posiadasz komputer z mikrofonem oraz głośnikami, mając przy tym doskonałe połączenie z Internetem, jesteś jak najbardziej w stanie komunikować się dzięki Voip całkiem za darmo lub też za niewielką opłatą! Istnieje również opcja z wykorzystaniem do tego celu telefonu komórkowego, a nawet – stacjonarnego. Wtedy cena takiego połączenia jest tańsza od standardowych połączeń telefonicznych. Ten fakt jest jeszcze mocniej ekscytujący w chwili, gdy pomyślimy o rozmowach międzynarodowych…

Miejmy na uwadze to, iż obecny wzrost popularności Voip można porównywać do Internetu na początku lat 90-tych, a społeczeństwo jest coraz bardziej świadome z korzyści jakie może czerpać z tej technologii, dzięki której już nieomal każdy może dzwonić w dowolne miejsce na świecie za przyzwoite, odpowiednie polskim zarobkom, pieniądze.

Unknown source