Pokój dziecka to bardzo specjalne pomieszczenie. Powinno ono być nie tylko funkcjonalne, ale również ładne i działać na wyobraźnię malca. Aby stworzyć niesamowity pokój nie potrzeba wcale wielkich nakładów finansowych, wystarczy tylko trochę pomysłowości.

Zaczynamy od ścian

Podstawą każdego pokoju jest  niewątpliwie umiejętne pomalowanie lub wytapetowanie ścian. Do dziecięcego pokoju najlepiej wybierać kolory ciepłe i jasne, które można dodatkowo podkreślić ciemniejszym akcentem. Jeśli Twoje dziecko marzy o zamieszkaniu w dżungli albo na statku pirackim, to również nic nie stoi na przeszkodzie, aby na ścianach pojawiły się elementy z wyśnionych miejsc. W zależności od umiejętności plastycznych oraz możliwości finansowych wzory można namalować samodzielnie za pomocą farb lub wykorzystać do tego celu specjalne szablony, które można kupić w sklepie.

A teraz meble

Obecnie na rynku można kupić meble bardzo różne. Niektóre zestawy są stylizowane np. na łódź podwodną czy pałac księżniczki. Jednakże, aby stworzyć pokój marzeń niekoniecznie trzeba kupować takie zestawy. Równie dobrze można pomalować meble, które już są w domu farbami lub okleić je specjalną okleiną. Doskonały efekt da również naklejenie dopasowanych tematycznie nalepek. Te proste zabiegi pozwalają zmniejszyć wydatki na umeblowanie pokoju dziecięcego nawet do kilkuset złotych.

Nie zapominajmy o lampach

Oświetlenie to niezwykle ważna rzecz również w pokoju malucha. Ładny żyrandol czy kinkiet nada pokojowi odpowiedni charakter. Dodatkowym akcentem może być oświetlenie LED, dzięki któremu pokój zyska odrobinę magiczny wygląd. Wystarczy kupić elastyczny wąż z diodami, który można wyginać niemal w dowolny sposób i ułożyć z niego ciekawy wzór na ścianie czy suficie. W morskim pokoju można tak stworzyć świecące fale, w pokoju księżniczki nad łóżkiem pojawi się świetlna korona, a w pokoju kosmicznym gdzieś daleko będzie widać lecącą kometę.

Pamiętajmy o wyobraźni

Urządzając pokój malca należy zrobić wszystko, by pobudzić jego wyobraźnię. Dla dzieci nic nie jest do końca tym, czym jest dla nas i o tym warto pamiętać…

Unknown source

 

Dodaj komentarz