Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ustawienie odpowiedniej tapety na pulpit może w znaczący sposób odmienić nasz czas, który spędzamy przed komputerem. A przecież jest to bardzo proste zadanie. Wśród tysięcy dostępnych w sieci stron bez trudu znajdziesz takie, które za darmo zaoferują Ci bardzo ciekawe grafiki do pobrania. Dzięki nim nasz pulpit zyska nowy blask, a my sami całkiem inaczej spojrzymy na monitor, gdy następnym razem zasiądziemy przed komputerem. Ten artykuł mam nadzieję pomoże wam w zmianie podejścia do tego tematu.

Skąd wziąć tapetę?

Odpowiedzi na to pytanie są w zasadzie trzy. Najprościej jest wybrać coś z naszej prywatnej kolekcji zdjęć. W takim wypadku może stać się koniecznością lekka modyfikacja zdjęcia w programach graficznych – zmiana rozdzielczości czy innego rodzaju obróbka. Możemy też przygotować tapetę sami modyfikując znaleziony obraz w sieci lub tworząc ją od podstaw. Tutaj niestety wymagana jest duża znajomość obsługi programów graficznych. Ostatnią metodą jest pobranie tapety na pulpit z jednej z wielu stron, które tworzone są właśnie w tym celu. Na takich stronach znajdziesz naprawdę spore ilości obrazów w wielu kategoriach. Jak się dobrze poszuka, to bez trudu każdy znajdzie się coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę?

Zdecydowanie jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę wybierając tapetę. Nie możemy przecież mieć zbyt kontrowersyjnej tapety gdy nasz pulpit mogą oglądać osoby, które mogą na to nie patrzeć miłym okiem, jak na przykład nasi przełożeni. Natomiast jeżeli chodzi o nasze domowe komputery, z których tylko my korzystamy, to bez wątpliwości możemy tam ustawić wszystko, co chcemy. Mężczyźni, głównie Ci samotni często szukają tapet ze znanymi modelkami, jak Alessandra Ambrosio. Natomiast kobiety głównie gustują w obrazach z krajobrazami, czy tapetami ze zwierzętami.

Jakie korzyści?

Poza wspomnianym już wcześniej brakiem monotonii na pulpicie, jest jeszcze kilka innych ważnych zalet. Żywe, barwne tapety z pewnością będą bardziej zachęcały do spędzania czasu przed monitorem. No chyba, że ktoś lubi mroczne kolory. Wybór odpowiedniej tapety może także wpłynąć na nasze samopoczucie w czasie naszego pobytu przed komputerem. Ale najważniejsze, że nic nas to nie kosztuje. Wszystko to możemy zrobić legalnie i za darmo, więc naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać.

Unknown source

 

Dodaj komentarz