Bywa tak, że szybko potrzebujemy  zdecydować się, kiedy i w jaki sposób będziemy pracowali. Musimy zadecydować, kiedy złożyć określony projekt. Co najważniejsze – nie wystarczy prosta odpowiedź „za dwa tygodnie we wtorek” – musimy podać dokładną datę. Aby to zrobić – konieczne jest sięgnięcie po kalendarz, aby sprawdzić, jaka dokładnie będzie data w wybranym przez nas dniu.

Przeważnie potrzebujemy to zrobić w najbardziej sprawny sposób. Nie mamy zatem ani czasu, ani ochoty, by korzystać na przykład z kalendarza książkowego (który bez wątpienia sprawdza się rewelacyjnie w innych sytuacjach). Jednak w tej właśnie kwestii najbardziej potrzebnym w danym momencie kalendarzem będzie kalendarz trójdzielny.

To właśnie dzięki niemu mamy za jednym zamachem wgląd zarówno w bieżący miesiąc, jak i ten poprzedni i następny. Możemy zatem bez szukania i zbędnego wertowania – ogarnąć wzrokiem trzy miesiące i podać potrzebne nam w danym momencie daty. Jednocześnie zatem możemy planować swoją pracę, jak i ocenić wyniki naszych starań widząc mijający czas.

Nic zatem dziwnego, że kalendarz trójdzielny jest niemal zawsze obecny w miejscu pracy. Możemy go zobaczyć nie tylko w biurze, ale także i warsztacie samochodowym, czy też innej firmie. Słowem – kalendarz trójdzielny wisi zawsze tam, gdzie pracują ludzie, którzy muszą liczyć się z upływającym czasem i / lub informować klientów (szefów?) o terminach realizacji zleceń.

Unknown source

 

Dodaj komentarz