Lista obowiązków polskich przedsiębiorców rośnie w tempie wykładniczym. Obok podstawowych wymogów takich jak chociażby płacenie podatków, zaliczek i rozliczeń należy pamiętać, że obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest również przechowywanie firmowej dokumentacji w oryginalnej formie. Co więcej, bardzo istotne jest by była ona archiwizowana przez ustawowo określony czas i znajdowała się w siedzibie firmy lub w jej oddziale. Chodzi głównie o księgi rachunkowe, księgi podatkowe, dowody księgowe i inwentaryzacyjne oraz sprawozdania finansowe. Ważne, też, że wśród obowiązków przedsiębiorcy jest przechowywanie dokumentów w taki sposób by nie uległy zniszczeniu np.: w takich miejscach jak szafki metalowe. Do dokumentów nie mogą mieć również dostępu osoby niepowołane, które mogłyby dokonać w nich zmian lub zacząć je rozpowszechniać. Warto pamiętać, że wraz z cyfryzacją życia społecznego i gospodarczego, część firmowych dokumentów można przenieść do sieci. Polskie prawo daje przedsiębiorcom możliwość zamiany tradycyjnych archiwów wyposażonych w szafki metalowe w chmurę danych. Przechowywanie danych w ten sposób niesie za sobą nieco inne zagrożenia niż tradycyjne chowanie papierów w miejscach takich jak szafa na dokumenty metalowa. Bardzo ważne jest robienie kopii zapasowych w sposób sympatyczny i zabezpieczenie komputera przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. W postaci elektronicznej każdy przedsiębiorca może archiwizować księgi rachunkowe, księgi podatkowe, kopie dokumentów kasowych, dowody księgowe, sprawozdania finansowe listy płac oraz dokumenty związane z inwentaryzacją.

Szafa metalowa BHP – niezbędny element w pomieszczeniach socjalnych

Zatrudnianie pracowników wiąże się dla przedsiębiorcy z kilkoma obowiązkami. Wśród tych narzuconych przez przepisy jest między innymi przechowywanie dokumentów, które wysyłane są do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dokumentacja pracownicza musi być przechowywana przez 10 lat. Oprócz papierologii przedsiębiorca powinien również zapewnić swoim pracownikom odpowiednie zaplecze socjalne. Gdy mowa jest o zakładzie produkcyjnym potrzebne są szatnie wyposażone w szafki metalowe, gdzie pracownicy mogą przygotować się do zmiany. Dobrym pomysłem jest też stworzenie kantyny lub barku, gdzie zatrudnieni mogą spędzać przerwę i posilić się przed pracą. Takie miejsca również warto wyposażyć w sprzęty takie jak szafa metalowa BHP. Zapewni to pracownikom jak i firmie miejsce do przechowywania wody, jedzenia lub ubrań.

Kupujemy szafki metalowe!

Poszukując wyposażenia swojego zakładu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętów. Dobra szafka metalowa warsztatowa oferowana chociażby przez Lobby Sklep powinna charakteryzować się wytrzymałą konstrukcją i solidnym materiałem wykonania. Taka szafka metalowa świetnie nada się zarówno do warsztatu i magazynu jak i w pomieszczeniach socjalnych i placówkach medycznych. Szafki metalowe od Lobby Sklep są odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że doskonale sprawdzą się w przestrzeni firmowego archiwum. Każda szafa metalowa warsztatowa jest również wyposażona w odporne mechanizmy zawiasów i prowadnic, co zapewnia długie i bezawaryjne użytkowanie w firmach czy warsztatach.

Unknown source

 

Dodaj komentarz