Konstruując systemy monitoringu osoba projektująca powinna wziąć pod uwagę wiele możliwości a i mieć szeroką wiedzę o temacie funkcjonowania kamer. Kamery zazwyczaj pracujące w systemach obserwacji możemy podzielić na: kamery kopułowe, tradycyjne jak również obrotowe, innym stosowanym podziałem to kamery wewnętrzne i zewnętrzne.

Właściwie najprostszym podziałem jeżeli idzie o kamery zakładane przez systemy monitoringu to podział na urządzenia zewnętrzne i wewnętrzne najogólniej rzecz omawiając urządzenia które mogą pracować na zewnątrz powinny mieć obudowę posiadającą grzałkę jak również spełniającą wymogi IP traktujące o odporność na wodę kamery te możemy kupić w różnych obudowach które możemy rozdzielić na kopułowe, obrotowe, zwykłe i wandaloodporne.

Inny rozdział to właśnie z uwagi na obudowę, kolejne systemy monitoringu mają różne wymogi.

Obudowy wandaloodporne

W miejscach gdzie monitorujemy znaczne wartości oraz tam gdzie jest ryzyko uszkodzenia monitoringu powinno się montować urządzenia w obudowach wandaloodpornych, są to obudowy, które zapewniają zabezpieczenie kamerze, nawet przed silnym uderzeniu czy to kijem czy kamieniem nie dochodzi do jej zniszczenia.

Obudowy zwykłe

Zakładane w miejscach w których nie występuje spore ryzyko zniszczenia urządzenia. Kamery te mniej kosztują jednakże mniej odporne na zniszczenie. Są w formie kopułkowych i standardowych obudów otwieranych z góry lub z tyłu, do obudowy kopułowej, na nieszczęście nie założymy dobrego obiektywu, gdyż ich budowa jest zwarta, niemniej jednak są bardziej estetyczne od obudów tradycyjnych, które wprawdzie gwarantują nam możliwość stosowania jakiejkolwiek kamery i obiektywu, co nie będzie bez znaczenia wówczas gdy chcemy posiadać konkretną kamerę.

Kamery obrotowe

Zakładane wszędzie tam gdzie za pomocą kamery chcemy widzieć szerszy obszar, niż zapewni nam to jedna kamera stacjonarna. Kamery te mają możliwość się obracać aż o 360 stopni natomiast ich zoom optyczny również potrafi powiększać aż o 50 razy.

Właściwie zaprojektowane systemy monitoringu powinny zapewniać szerokie możliwości monitorowania. Na naszym rynku jest wiele kamer różnego rodzaju, a te omówione w tym artykule to zaledwie czubek góry lodowej, dlatego chcąc zamontować właściwy monitoring do swojego garażu powinniśmy porozmawiać z doświadczonym serwisantem.

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz