Suplementy diety kuszą swoim szybkim i zarazem efektywnym działaniem. Opisuje się je tak, że już w momencie czytania tych opisów człowiek często dochodzi do wniosku, że jeżeli nie zdecyduje się na zakup konkretnego wyrobu, jego życie nie będzie kompletne i na pewno nie zmieni się na lepsze. Niektóre suplementy, takie jak chociażby suplementy na potencję zawierające sildenafil (silną substancję aktywną) naprawdę mogą pomagać, ale mimo wszystko zawsze trzeba na nie uważać i kupować je w jasno określonym celu, po uprzednim sprawdzeniu jakości preparatu oraz upewnieniu się co do jego bezpieczeństwa.

Jakiego producenta wybrać?

Za bezpieczeństwo suplementów diety w większości przypadków odpowiada po prostu ich wytwórca. To on decyduje o tym, jakie substancje umieści w swoim środku, w jakim stężeniu je zastosuje oraz z czym je połączy. Niektórym firmom można zaufać niemalże na słowo, w czasie gdy inne praktycznie zawsze trzeba sprawdzać, zwłaszcza jeżeli są one nowymi działalnościami na rynku, o których wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Najsłynniejsze marki po prostu nie dopuszczają do produkcji kiepskich środków. Ich wyroby mogą być droższe od tych wytwarzanych przez mniej znane firmy, ale kupując je, ma się przynajmniej tę pewność, że znajdzie się w nich dokładnie to, co obiecuje producent – i nic innego.

To, czy suplementy na porost włosów zadziałają w określony sposób, zależy od ich składu, ale też i metody suplementacji. Z jakiegoś powodu wszyscy producenci stale piszą w ulotkach o tym, jak dawkować konkretny produkt, ile go zażywać, w jakiej porze dnia go przyjąć oraz z czym go połączyć (czy z posiłkiem, czy np. z samą wodą). Zalecenia są natomiast od tego, aby ich przestrzegać. Nie można łykać suplementów diety jak cukierków, bez uprzedniego zapoznania się z ich prawidłowym sposobem użycia, a już tym bardziej nie należy przyjmować ich w niezalecanych, podwyższonych ilościach. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. A warto wiedzieć, że nawet przedawkowanie witamin bywa bardzo groźne dla zdrowia, zwłaszcza jeżeli te witaminy nie pochodzą z produktów naturalnych, a właśnie z suplementów diety.

Problemy ze snem?

Ostatnia rada tyczy się właściwego dopasowywania suplementacji do posiadanych problemów. Ktoś, komu zależy na przyspieszonej nocnej regeneracji, powinien sięgnąć po suplementy na sen, podczas gdy ten, kto narzeka na trudności z utrzymaniem pełnego skupienia podczas treningu, więcej zyska na prawidłowym przyjmowaniu kreatyny bądź cytruliny. Suplement nigdy nie zastąpi jednak prawidłowego stylu życia. Najlepiej traktować go jak taki wygodny dodatek, który może pomóc w szybszym osiągnięciu określonego celu.

Unknown source

 

Dodaj komentarz