Marzysz o ciekawym profilu studiów? Chcesz się rozwijać, uwielbiasz nowinki kosmetyczne, a może planujesz w przyszłości otworzyć swój gabinet piękności? Policealne studium kosmetyczne będzie dla ciebie perfekcyjnym wyborem.

Kosmetologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Na rynku kosmetycznym co rusz pojawiają się nowe perełki, które chętnie są polecane przez znane youtuberki. Na wielu portalach roi się od sposobów na maseczki DIY, a producenci kosmetyków wabią klientki pięknym designem swoich produktów i obietnicami, że to właśnie ich specyfik odmieni ich pielęgnację.

Co wybrać i jak odpowiednio zadbać o swoją cerę? Które z wysoko ocenianych produktów faktycznie działają? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyku? Na te pytania uzyskasz odpowiedź podczas studium. Zdobędziesz tam niezbędną wiedzę z zakresu składu kosmetyków, poznasz typy zabiegów dostosowanych do potrzeb skóry oraz wykorzystasz teorię w praktyce. W trakcie studium nauczysz się wykonywać różne zabiegi pielęgnacyjne i udzielać porad kosmetycznych.

Studium kosmetyczne trwa zazwyczaj 2 lata. Masz do wyboru dwa tryby zajęć:
– tryb dzienny – zajęcia trwają od poniedziałku do piątku – zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny, jak praktyczny. Jest to opcja dla osób, które chcą w pełni poświęcić się kosmetologii i nie maja innych zajęć.
– tryb zaoczny – zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Zjazdy organizowane są dwa bądź trzy razy w miesiącu, zatem jest to idealne rozwiązanie dla osób czynnych zawodowo, bądź osób studiujących dziennie.

Zanim zapiszesz się na studium kosmetyczne, sprawdź jakie uprawnienia uzyskasz po jego zrealizowaniu. Jeżeli planujesz zajmować się pielęgnacją dłoni i stóp, szukaj takiej szkoły, którą ukończysz z certyfikatem pozwalającym na praktykowanie właśnie takich zabiegów.

Jeżeli zależy ci na szybkim osiągnięciu wiedzy i nie chcesz na ten proces poświęcać aż dwóch lat, perfekcyjną opcją są dla ciebie szkolenia kosmetyczne. W ciągu kilku bądź kilkunastu dni nauczysz się najważniejszych rzeczy związanych z kosmetologią, m.in. jak rozpoznać choroby skóry, jak poprawnie wykonać masaż twarzy, jak odpowiednio dobrać kosmetyki do rodzaju cery. Zajęcia zwykle odbywają się w małych grupach (6-12-osobowych), a szkolenie są wykonywane na sobie nawzajem. Kursy kosmetyczne kończą się egzaminem, a otrzymany certyfikat umożliwi ci pracę w wymarzonym zawodzie.

Unknown source

 

Dodaj komentarz