Czytając różne fora poświęcone ćwiczeniom, kulturystyce itp., da się zauważyć, że coraz więcej osób marzy o założeniu własnej siłowni. Większości z nich wydaje się, że jest to sprawa niezwykle prosta, przez co każdy jest w stanie temu podołać – niestety, nie jest to prawdą.

 

Liczą się tylko pieniądze

Podstawowym błędem jaki popełniają jest myślenie, że to, czy siłownia będzie dobra, chętnie odwiedzana przez ludzi, zależne jest od tego ile pieniędzy włożą w kupno sprzętu. Owszem, dobry sprzęt do podstawa, a profesjonalne urządzenia do siłowni trochę kosztują, jednak sprzęt to nie wszystko. Świetnym przykładem są tu 2 siłownie w moim mieście, gdzie 1 posiada sprzęt najwyższej klasy i usytuowana jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, a druga jest dużo mniejsza, posiada mniej profesjonalny – ale ciągle bardzo dobry, sprzęt i znajduje się troszkę na uboczu i to właśnie ta druga jest mocno oblegana przez osoby chcące ćwiczyć, gdy pierwsza świeci pustkami.

 

Podstawa to ludzie

No właśnie, o tym, czy siłownia odniesie sukces czy nie, tak jak w wielu innych przypadkach, decydują ludzie, którzy tworzą „społeczność” danej siłowni. Niezwykle ważne jest, żeby osoba, która otwiera siłownię naprawdę się na tym znała. Tu nie wystarczy mieć doświadczenia w stylu „od 4 lat regularnie ćwiczę na siłowni”. Konieczna jest bowiem fachowa wiedza, najlepiej powiązana z odpowiednim wykształceniem. Pamiętać trzeba, że do Ciebie jako właściciela przychodzić będzie każdy nowicjusz, który zapragnie pracować nad własnym ciałem. W takim wypadku nie wystarczy podać mu zestawu ćwiczeń według którego Ty zaczynałeś, trzeba umieć dobrać ćwiczenia najlepsze na dla niego. Co więcej same ćwiczenia nie dadzą efektu, trzeba też mieć jako takie pojęcie o dietetyce – by móc doradzić jak powinien się odżywiać, aby efekty ćwiczeń były jak najlepsze.

 

Te aspekty są dużo ważniejsze aniżeli sam sprzęt. Na dobrą sprawę osoba, która zaczyna przygodę z siłownią zazwyczaj w ogóle się nie zna na sprzęcie – wystarczy, że takiej osobie pokażesz jak powinna ćwiczyć na tym, co masz dostępne i gotowe. Tak więc nie musisz mieć najlepszego, najdroższego sprzętu jaki jest na rynku. Musisz jednak znać się na tym co robisz i robić to z pasją (ludzie prowadzący siłownię to zazwyczaj pasjonaci, to nie jest biznes jak każdy inny – jeśli sport/ćwiczenia Cię nie kręcą, to możesz wpakować górę pieniędzy, a i tak z interesu będzie klapa).

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz