Wybór balustrady do wykończenia schodów lub balkonu mimo pozorom wcale nie jest prosty. Podejmując decyzję, pod uwagę należy wziąć mnóstwo czynników, dlatego że na rynku dostępnych jest obecnie ogrom opcji. Balustrady wykonane mogą zostać z wielu rozmaitych towarów, jednakże już na samym początku warto stwierdzić, iż nie w każdą ściankę warto zainwestować budżet.

Jaką balustradę wybrać?

Balustrady szklane to doskonały wybór zarówno jeśli chodzi o wnętrze pomieszczeń, jak i ich zastosowanie na zewnątrz. Ścianki szklane bardzo dobrze sprawdzą się jako dopełnienie balkonu, wykończenie schodów, ale nie tylko. Wewnętrzne zabudowy szklane idealnie nadadzą się do wykorzystania w wąskich i ciemnych korytarzach, ponieważ pomieszczenia zostaną w ten sposób optycznie doświetlone. Warto zatem rozważyć zainwestowanie w szklane balustrady zarówno względem własnego domu, jak i biurowca.

Jednakże jeżeli o koszty, liczyć należy się jednak z niemałymi kwotami. Tutaj zdecydowanie tańszym rozwiązaniem są chociażby balustrady wykonane ze stali nierdzewnej bądź stali czarnej, a nawet z drewna. Nie znaczy to jednakże, iż wybór jest najwłaściwszy, ponieważ koszty to niestety jeszcze nie wszystko. Owszem, można śmiało zaoszczędzić, kupując tańszą opcję, jednakże warto wziąć pod uwagę też kwestię tak prozaiczną jak wytrzymałość na warunki, zwłaszcza jeśli ścianki mają zostać zamontowane na zewnątrz. O wiele wytrzymalszą alternatywą są szklane zabudowy. Należałoby jednakże zdawać sobie sprawę, iż podobnie jak w przypadku innych materiałów, szklane ścianki także cechują się różnicami pomiędzy sobą. Szkło bowiem szkłu nie jest absolutnie różne, gdyż także w tej dziedzinie wybór pozostaje szeroki. Jednakże standardowe ceny panujące aktualnie na rynku zaczynają się od kwoty 500 zł za metr bieżący.

Szklana balustrada

Mnóstwo osób nadal nie jest przekonanych do montowania szklanych balustrad. Poważnym zarzutem zdaje się fakt, że szkło popularnie postrzegane jest jako materiał łatwo tłukący się. Nie jest to jednak prawda, gdyż w przypadku produkcji balustrad używane jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia szkło. Materiał postrzegany jako aż czterokrotnie odporniejszy na uderzenia oraz tłuczenie się w drobne kawałki to szkło laminowane i hartowane. Co więcej, szkło dostępne jest w różnej kolorystyce oraz posiada możliwość mocowania punktowego bądź liniowego. Zatem balustrady wykonane ze szkła oceniane są jako dobry, wartościowa, a także odporny produkt warty swej ceny.

Unknown source

 

Dodaj komentarz