Wiele osób chcąc zmienić swój samochód zastanawia się nad tym, jaki samochód wybrać. Przede wszystkim mogłoby się wydawać, że największym dylematem jest wybór marki samochodu i jego modelu. Oczywiście po uprzednim przeanalizowaniu budżetu i określeniu jaką kwotę pieniędzy jest się w stanie przeznaczyć na zakup samochodu. Jednak kolejną bardzo ważną kwestią jest zastanowienie się czy lepiej zakupić samochód nowy, prosto z salonu, czy samochód używany. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wśród osób znających realia branży motoryzacyjnej są zwolennicy zarówno jednej, jak i drugiej opcji.

Ciężko wskazać najlepsze opcje

I tak jak to w życiu zwykle bywa nie ma jednej zdecydowanie lepszej opcji zakupu samochodu. Część osób zdecyduje się na zakup samochodu nowego w salonie, mając kilkunastomiesięczną gwarancję i pewność, że samochód nie był użytkowany. Jednak wiele osób zdecyduje się na zakup samochodu kilkuletniego za to o kilkadziesiąt procent tańszego. Taka sytuacja doprowadza więc do tego, że osoba chcąca kupić samochód i mająca przygotowany określony budżet na jego zakup staje przed wyborem nowego samochodu lub samochodu kilkuletniego, ale za to z lepszą wersją wyposażenia czy lepszej marki. Oczywiście ciężko krytykować którykolwiek ze sposobów, bo każdy posiada niekwestionowane zalety.

Jest ryzyko

Trzeba jednak pamiętać, że zakup samochodu używanego wiąże się z pewną dozą ryzyka ze względu na to, że nie ma się pewności, w jaki sposób użytkowany był samochód. Nie wiadomo czy nie posiada ukrytych wad, czy poprzedni właściciel nie dokonywał zabiegów mających na celu poprawę ogólnego wyglądu tak, aby móc znaleźć klienta. Z drugiej zaś strony podjęcie tego ryzyka daje możliwość kupna samochodu w atrakcyjnej cenie z dużo lepszym wyposażeniem niż miałoby to miejsce w przypadku kupna samochodu w salonie.

Warto jednak wiedzieć, że te czy inne dylematy związane z zakupem samochodu ma wiele osób i na serwisach internetowych takich, jak http://servicemile.pl/ można znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące pytania i być może dzięki temu uda rozwiać się pewne wątpliwości.

Unknown source

 

Dodaj komentarz