Gładka skóra, piękna karnacja i młodo prezentujące się ciało to walory, jakie aktualnie zdoła zagwarantować zabieg zwany mezoterapią. Z początku metoda ta była stosowana do kurowania między innymi zapalenia żył i bólu głowy. Medycy zastosowali ją po raz pierwszy do kurowania chorób skórnych a także jako tzw. „zastrzyk młodości” dopiero w latach siedemdziesiątych.

Mezoterapia bezigłowa i igłowa to w dzisiejszych czasach 2 aktualne typy mezoterapii. W przypadku mezoterapii igłowej stosuje się specjalne strzykawki. Ta metoda również wykorzystywana jest do aplikowania zastrzyku młodości. Precyzyjniej chodzi tu o fakt, iż mezoterapia oddziałuje kojąco na kondycję naszej skóry. Za pomocą stosownych środków, aplikowanym podskórnie, zapewniamy sobie jej odmłodzenie. Mezoterapia to procedura, która stosowana jest zapobiegawczo po to, żeby zmniejszyć wszelkie wyrazy starzenia się skóry. W głównej mierze chodzi tu o takie objawy jak: zwiotczenie skóry lub zmarszczki.

Oprócz mezoterapii igłowej, która wykorzystuje specjalne igły i pistolety do wstrzykiwania specjalnych mieszanek pod skórę, istnieje również mezoterapia bezigłowa. Ta procedura jest znacznie bardziej lubiana bowiem zbędne jest w tym przypadku aplikowanie zastrzyków. Ta strategia polega na zastosowaniu impulsów elektrycznych i ultradźwięków. Mezoterapia bezigłowa pełni o wiele poważniejszą rolę w zestawieniu z mezoterapią bezigłową. Oprócz modyfikowania kondycji powłoki skórnej jest aplikowana do leczenia łysienia.

Ilu zabiegom trzeba się poddać, ażeby nawierzchnia skóry utrzymała wyrazistość i formę nastoletniej skóry? Jednostka planująca zabieg mezoterapii, musi zadbać o stosowanie zabiegu co kilkanaście dni. Etap pielęgnacyjny powierzchni skórnej trwa najczęściej przez czas od 1-3 miesięcy.

Unknown source

 

Dodaj komentarz