W dzisiejszych czasach coraz popularniejsza staje się praca w domu. W Internecie prawie na każdej stronie można znaleźć oferty pracy, która może wykonywana być w domu. Może ona przybierać różny charakter jak na przykład praca chałupnicza, zdalna przez internet, czytanie reklam, wypełnianie ankiet oraz inne różnego rodzaju.
Niestety bardzo często bywa tak, że oferty te są nieuczciwe dodawane przez ludzi, którzy chcą zabawić się kosztem innych.
Mało jest poważnych firm, które oferują pracę w domu nie żądają CV, nie pobierając żadnych wpłat ani kaucji. Przeważnie jest tak, ze trzeba wpłacić kilka lub kilkadziesiąt złotych w celu tak zwanej rejestracji, po której dana firma lub też prywatne osoby mają się do nas odezwać abyśmy mogli rozpocząć pracę w domu. Niestety w rzeczywistości jest tak, że albo w ogóle nie ma kontaktu ze strony firmy lub też należy wpłacić kolejną kwotę. Metody takie są bardzo nieuczciwe, które polegają na oszukiwaniu ludzi i wyciągnięciu od nich jak największej kwoty. W przypadkach takich nie można mówić o jakiejkolwiek etyce. Można zatem mówić, że istnieje ogromne zainteresowanie wśród internautów pracą w domu, taka praca niesie za sobą wiele zalet, brak rekrutacji nie ma potrzeby wysyłania CV i listu motywacyjnego, brak rozmowy kwalifikacyjnej. Większość z nich niestety nie wie czego mogą się spodziewać wybierając z pośród dostępnych ofert.
Na szczęście istnieje wiele for internetowych, które ostrzegają o oszustach, których należy się wystrzegać i nie wpłacać im żadnej kaucji. Fora te również proponują uczciwe oferty pracy w domu, które nie są podstawowym źródłem dochodów, ale tylko dodatkowym zarobkiem.
Mimo to ludzie bardzo często korzystają z tego typu ofert, ponieważ wolą stopniowo w mniejszych kwotach zarabiać niż być oszukani. Tak więc, czytając jakąkolwiek ofertę pracy w domu należy najpierw odszukać czy oferujący pracę nie jest oszustem. Zajmuje to niewiele czasu, a pozwala uniknąć stratę naszych pieniędzy.

Unknown source

 

Dodaj komentarz