Z początkiem lata można znaleźć wiele ogłoszeń, w których poszukiwani są sezonowi pracownicy do punktów gastronomicznych. Najczęściej poszukiwani są kucharze i kelnerki, ale od czasu do czasu można znaleźć również firmy poszukujące barmanów.

W sezonie wakacyjnym jak grzyby po deszczu rosną smażalnie ryb, kioski z grillowanymi kiełbaskami i przede wszystkim tak zwane ogródki piwne. Właśnie w tych ostatnich poszukiwani są pracownicy na stanowisko barmana.

Niestety jak pewnie wielu z nas – klientów widzi, bardzo rzadko w ogródkach można spotkać prawdziwego profesjonalistę. Może więc osoby, którym brak jest pomysłu na siebie mogłyby skorzystać z tego niedoboru na rynku i wybrać się na kurs barmański? Dzięki zdobytej tam wiedzy i umiejętnościom mają spore szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Warto jednak wiedzieć, że samo świadectwo ukończenia kursu nie spowoduje, że zostanie się barmanem doskonałym, aby tak się stało trzeba posiadać również kilka specjalnych cech osobowości. Ostatecznie każdy potrafi nauczyć się odmierzania określonej ilości składników i ich odpowiedniego mieszania, nie każdy jednak umie stworzyć coś samodzielnie. Niejednokrotnie to właśnie taki własny, popisowy drink przygotowywany przez barmana powoduje, że lokal zdobywa stałych bywalców. Pięknie podany i smaczny napój potrafi ściągnąć całe rzesze chętnych do jego wypicia.

Poza tym barman to zawód nieco podobny do spowiednika Lu psychoanalityka. Klient lekko odurzony napojami alkoholowymi częstokroć zaczyna opowiadać „przyjacielowi zza lady” o swoich problemach. Doświadczeni barmani potrafią wysłuchać wszystkich narzekań, a niekiedy wykorzystując swoją mądrość życiową podpowiedzieć jak sobie poradzić z problemami. Taki barman – psycholog, to dla lokalu prawdziwy skarb.

Następną bardzo ważną cechą barmana jest umiejętność dobrej oceny sytuacji i odpowiednie reagowanie na nią. To bardzo ważne, aby osoba podająca napoje alkoholowe wiedziała kiedy klient ma dość i trzeba wysłać go do domu, albo potrafiła śmiało zapytać o dowód osobisty każdego, kto wygląda na nieletniego.

Znalezienie osoby, która spełnia te wszystkie warunki jest naprawdę trudno, dlatego jeśli masz w swoim lokalu taki skarb to bardzo dobrze go pilnuj.

Unknown source

 

Dodaj komentarz