Jeśli ktoś kiedykolwiek rozważał w swoim przypadku przygodę z rysunkiem bądź malarstwem – warto wiedzieć, że lato i wakacje to wyśmienity czas na rozpoczęcie tego niezwykłego doświadczenia. Przy tym, jest to przygoda równie ciekawa dla młodych twórców, jak i dla tych już dorosłych i w sile wieku.

Wakacje to czas, kiedy bardzo wiele pracowni rysunku i malarstwa inwestuje swój czas i organizuje warsztaty rysunkowe, zajęcia dla osób początkujących bądź plenery rysunkowe i malarskie. By się o tym przekonać starczy wyszukać w dowolnej wyszukiwarce kursy rysunku reprezentujące ofertę dla jakiegokolwiek miasta w kraju, i sprawdzić, jak wiele z nich proponuje ten typ spędzania wolnego czasu w czasie letnim. Przeważnie można spotkać intensywne zajęcia z rysunku, czasem trafiają się prawdziwe perełki- plenery.

Plenery rysunkowe i malarskie to nie zawsze jest oferta dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem. W takim przypadku najlepiej,  gdy są wsparte lub poprzedzone intensywnym kursem rysunku, wykładającym podstawy kreślenia konstrukcyjnego (które ma niebagatelny wpływ na powodzenie wszystkich plenerów architektonicznych).

Plenery w czasie wakacyjnym to świetny sposób na spędzanie czasu na otwartym powietrzu, ciesząc się piękną pogodą i delektując możliwością rysowania urokliwego kadru. Ciężko porównać to z czymkolwiek innym, głównie z uwagi na swoją specyfikę i właśnie ten osobliwy urok i egzotykę zaklętą w rysowaniu bądź malowaniu na wolnym powietrzu, niejednokrotnie siedząc w cieniu parasoli klimatycznej kawiarni. Jest to bez wątpienia przeżycie godne polecenia każdemu, kto lubi rysować i czerpie z tego prawdziwą przyjemność – nie tylko ze względu na ogół atutów pracy na wolnym powietrzu, w samym środku przestrzeni publicznej lub urokliwego krajobrazu. Bo należy tu bez wątpienia i z dużym naciskiem zaznaczyć, że plenery to też wyborna  droga do rozbudowania i wzbogacenia warsztatu rysowniczego i malarskiego. Tygodniowe plenery niejednokrotnie są w stanie przynieść efekty kilkumiesięcznego kursu rysunku.

Na cóż więc czekać – jeśli tylko za oknem jest urodziwa pogoda – trzeba brać deskę, rysować i cieszyć się pięknym dniem!

Unknown source

 

Dodaj komentarz