Może się wydawać, że najważniejsze jest to, aby mieć zdrowe zęby, jednak obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę również na ich wygląd. W dzisiejszych czasach jest to coraz istotniejsze, w związku z tym jeżeli ktoś posiada jakieś defekty zębów, zwykle mocno nad tym ubolewa. Na szczęście dziś można łatwo sprawić, że uzębienie będzie prezentować się olśniewająco nawet jeśli jego stan wyjściowy był bardzo kiepski. Może to jednak wymagać niemałych wydatków, a także wiązać się z czasem oczekiwania na rezultaty. Warto jednak zdecydować się na takie wyrzeczenia, ponieważ piękne zęby to pewność siebie, a nawet metoda na sukces, nie tylko w kwestii kontaktów interpersonalnych.

Poza tym mnóstwo zabiegów mających na celu upiększenie uzębienia wpływa także korzystnie na ich stan. Przykładem jest wykonywanie odbudowy protetycznej, ponieważ braki w uzębieniu są nie tylko nieestetyczne, ale też powodują między innymi zanik kości, zapadanie się dziąseł, a także krzywienie się zębów. Na pewno więc warto decydować się na takie rozwiązania, szczególnie że dziś możliwości w zakresie poprawy estetyki uzębienia są naprawdę imponujące. Każdy defekt można usunąć, a nieraz nawet nie wymaga to dużych nakładów ani też oczekiwania na rezultat. Przykładem tego jest wybielanie zębów, które umożliwia w czasie jednej wizyty pozbyć się przebarwień ze szkliwa i otrzymać rezultat olśniewająco białych zębów. Warto również, jeżeli ma się krzywy zgryz, założyć aparat na zęby. Tu niestety trzeba liczyć się z dużo dłuższym czasem oczekiwania oraz wyższymi wydatkami, ale na pewno warto się na to zdecydować, gdyż krzywe zęby są wysoce nieestetyczne, zaś kiedy się je wyprostuje, wyglądają perfekcyjnie.

Poza tym obecnie wybierać można wśród różnych rodzajów aparatów. Niektóre z nich oferują atrakcyjny wygląd dzięki temu, że są mało wyraźne, a jednocześnie potrafią szybciej prostować zęby niż tradycyjne. Takie działanie ma na przykład aparat nakładkowy, który posiada też tę ważną zaletę, że nie jest zacementowany na stałe, zatem można go zdejmować do mycia zębów, jedzenia czy kiedy chce się gdzieś wyjść i potrzeba ładnie wyglądać. Właściwy stomatolog i ortodonta doradzą najlepsze w danym przypadku rozwiązania.

Unknown source

 

Dodaj komentarz