Gabinety stomatologiczne na niemalże całej kuli ziemskiej przeżywają w tym momencie pełne ożywienie i napływ pacjentów. Przyczyną tego zjawiska nie będzie już jedynie chęć posiadania dorodnych zębów. To także pragnienie imponującego wyglądu. Zabiegi stomatologii kosmetycznej, w tym usuwanie płytki nazębnej, mogą poszczycić się notorycznie narastającym zaciekawieniem.

 

Piaskowanie zębów – przeznaczenie zabiegu

De facto wszyscy mogą poddać się temu zabiegowi. Do piaskowania zębów nie ma przeciwwskazań. Poleca się go jednostkom, jakie planują poddać się zabiegowi wybielania zębów. prócz tego należy stosować piaskowanie zębów w miarę regularnie, aby uniknąć magazynowania kamienia. Piaskowanie zębów znakomicie zdaje egzamin również w sytuacjach, kiedy uzębienie jest zakolorowane poprzez na przykład picie znacznej ilości herbaty, kawy czy czerwonego wina, a także nałogowe palenie.

 

Piaskowanie zębów – charakterystyka zabiegu

Piaskowanie zębów to zabieg estetyczny. Toteż może być wykonywane przez asystentkę. Niemniej jednak z reguły jest pomimo tego egzekwowany właśnie przez stomatologa. Piaskowanie zębów polega na usunięciu pozostałości płytki nazębnej, a to przywróci zębom poprzedni odcień i połysk.

 

Piaskowanie zębów – korzyści

Coraz więcej pacjentów przywiązuje wagę do schludnego wyglądu swojego uzębienia. Zabiegi kształtujące ich estetykę takie jak skaling lub bielenie zębów powinny być stosowane razem z piaskowaniem zębów. Aplikowanie piaskowania zębów w takich okolicznościach powiększa efektywność zabiegów wcześniej wyliczonych.

 

Dodaj komentarz