W dwudziestym pierwszym wieku, moda, wygląd i ubiór są zasadniczą rzeczą, zarówno dla pań jak i mężczyzn. Lecz to akurat panie, wpływają na styl w największym stopniu. Każda kobieta pragnie prezentować się rewelacyjnie, nie tylko w wyjątkowych sytuacjach lecz też każdego dnia. Chodzi tu nie tylko o ubiór, makijaż, fryzurę, ale również o detale kobiecej prezencji jak ręce i paznokcie. Czasami z trudem jest poprawnie dbać o nie, a nieraz zwyczajnie dama nie została obdarzona ślicznymi, zdrowymi i mocnymi paznokciami. O ile mimo wszystko dama chce wyglądać gustownie, może zdecydować się na paznokcie akrylowe, które są bez wątpliwości elementem zdobniczym i wizytówką dam.

Jak trudne jest zrobienie paznokci akrylowych? Wykwalifikowanej kosmetyczce nie sprawi to żadnego kłopotu, jednak same nie próbujmy tego wykonywać w domu. Jaka jest procedura robienia akrylowych paznokci francuskich? W pierwszej kolejności paznokcie powinno się poddać dezynfekcji oraz odsunąć skórki. Gdy już ten proceder mamy za sobą, możemy przejść do redukowania długości paznokci do minimum, to znaczy obcinania bądź piłowania paznokci.

W następnej kolejności płytka paznokcia powinna zostać zmatowiona. Po tym etapie przynależy płytkę paznokcia posmarować płynem odtłuszczającym i zaaplikować primer razem z krojem wyselekcjonowanego paznokcia akrylowego. Na forma nakłada się trochę białego akrylu i pozostawia do wyschnięcia. Po kilku chwilach na paznokciu rozprowadza się trochę większą kropelkę białego akrylu, a po wyschnięciu przezroczystą. Gdy akryl wyschnie, zdejmuje się wyselekcjonowany szablon, piłuje okolicę paznokcia na interesujący nas kształt i aplikuje na niego oliwkę. Po wyschnięciu oliwki nanosimy na paznokcie bezbarwny lakier i w ten sposób kończy się cała procedura.

Unknown source

 

Dodaj komentarz