Opalanie natryskowe wydaje się dość ciekawą alternatywą dla klasycznego opalania promieniami słonecznymi. Promieniowanie UV nie wpływa dobrze na skórę w nadmiernej ilości. Może wywoływać między innymi raka skóry – czerniaka. Jest to bardzo groźny nowotwór, którego można nabyć właśnie od częstego opalania bez filtru UV oraz braku odpowiedniej ochrony znamion. Z tego względu wiele osób wybiera metodę opalania natryskowego. Wydaje się ona z pozoru mniej inwazyjna dla skóry, jednakże warto mieć na uwadze iż płyny do opalania natryskowego stanowią substancje chemiczne, przez co także mogą mieć wpływ na zachowanie skóry podczas opalania. Mając alergiczną skórę lepiej zrezygnować z techniki opalania natryskowego i wybrać coś bardziej odpowiedniego dla siebie.

Opalanie natryskowe tyczy się głównie warstwy rogowej naskórka – jest to najbardziej zewnętrzna stale złuszczająca się warstwa. Wpływa to na czas trwałości takiej opalenizny, który wynosi około kilku dni. Naskórek charakteryzuje się tym, iż stale jest zdzierany dlatego też technika opalania natryskowego nie jest dla kogoś kto pragnie zatrzymać opaleniznę na dłużej. Doskonale sprawdza się ona na jednorazowe wyjścia, wesela, śluby, na których zależy na żywszym odcieniu skóry. Warto pamiętać o tym, iż opalanie natryskowe wyjątkowo wysusza skórę i z tego względu warto użyć kremów bądź innych substancji nawilżających. Złuszczenie skóry przed opalaniem natryskowym może okazać się skuteczne, ponieważ utrwali opaleniznę do czasu regeneracji nowego naskórka. Opalenizna rozwija się w ciągu pierwszej doby. Skóra potraktowana płynem opalającym nie chroni dobrze przed promieniami UV, dlatego warto stosować dodatkowe filtry wychodząc na zewnątrz. Istnieją zarówno zalety jak i wady, zatem lepiej wybrać coś odpowiedniego dla siebie, swoich potrzeb oraz specyfiki skóry. 

Kabina do opalania natryskowego jest możliwa także do kupienia do użytku własnego. Istnieją różne rodzaje takich kabin. Zarówno z twardym stelażem, jak i składane materiałowe, które można postawić gdziekolwiek. Jednak myśląc o kupnie takiego zestawu warto pomyśleć o tym jak poprawnie i bezpiecznie przeprowadzić taki proces oraz w jakie przedmioty wcześniej się zaopatrzyć. Najważniejsze będą zestawy szkoleniowe do opalania natryskowego, na których można się nauczyć jak użyć tej techniki i nie zrobić sobie krzywdy.

Wpis powstał przy współpracy z Tanexpert24.pl

Unknown source

 

Dodaj komentarz