Ostatnimi czasy rośnie świadomość właścicieli czworonogów. Rzadkością stają się posiłki złożone ze zwierzęcych kości, budy zdecydowanie odchodzą do lamusa. Dbamy o nasze psy, widzimy w nich żywe istoty, nie zaś puchate maskotki. Nic dziwnego, że każdego roku rynek zalewają nowe kosmetyki dla psów. Właściwie dobrane pozwolą kompleksowo zadbać o higienę naszych pupili.

Odżywka do włosów – nie tylko dla pań!

Nie tylko kobiece włosy potrzebują pomocy, by być gładkie i pełne blasku. Sierść czworonogów również powinna otrzymać odpowiednie wsparcie. Odżywka dla psa może występować w różnej postaci. Na rynku znajdziemy takie w aerozolach, ułatwiające spryskiwanie sierści. Niektóre będzie trzeba rozprowadzić w dłoniach, dopiero potem nałożyć na futro pupila. Zupełnie jak w przypadku ludzkich odżywek, możemy natknąć się na specyfiki o zróżnicowanym działaniu. Dla długowłosych psów sprawdzą się zwłaszcza te, które ułatwiają rozczesywanie. Mnóstwo firm proponuje preparaty, których nie trzeba spłukiwać, co w wielu przypadkach znacznie ułatwi proces kąpieli, często równie stresującej dla zwierzaka, co jego opiekuna.

Buldog także chce być czysty!

Nie od dziś wiadomo, że buldogi to psy delikatne i często wymagające specjalnej troski ze strony właścicieli. W ich pielęgnacji bardzo istotne jest dokładne oczyszczanie skóry. Szampon dla buldoga, przeznaczony do tego zabiegu powinien być delikatny i przeznaczony najlepiej do skóry wrażliwej, a przy tym usuwać każde zanieczyszczenia. To spowoduje, że psia sierść będzie zdrowa oraz błyszcząca. Przy zakupie warto kierować się zapachem szamponu – najlepiej, by był neutralny, a przynajmniej przyjemny i niegroźny dla psiego nosa. Wiele czworonogów uwielbia na przykład specyfiki o zapachu róży.

Jak aplikować kosmetyki dla psów?

Przed rozpoczęciem kąpieli należy rozczesać sierść psa oraz zmoczyć ją wodą. Nie może być gorąca! Potem powinno się nanieść niewielką ilość szamponu oraz wmasowywać go tak długo, aż sierść zwierzęcia pokryje piana. Teraz wystarczy ją spłukać, a następnie zaaplikować odżywkę w sposób opisany na opakowaniu. W razie konieczności najpierw można powtórzyć “zabieg” kąpieli. Należy pamiętać, aby chronić psie uszy, nos i oczy przed dostaniem się do nich substancji myjących. Dbanie o pupila może przysparzać problemów, lecz wiele z nich da się łatwo rozwiązać. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrze dobrane kosmetyki dla psów.

Unknown source

 

Dodaj komentarz