Kiedy zaczynamy chorować, a nasz organizm buntuje się przeciwko wszelkim próbom poprawy jego wydajności i odporności, warto zastanowić się nad powodem takiego stanu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję mają odkładające się w komórkach i jelitach toksyny, resztki niestrawionego pokarmu oraz inne elementy, których z jakiegoś powodu nasze ciało nie było w stanie przetrawić i wydalić.

W takich sytuacjach należy wziąć pod uwagę jedną z wielu metod oczyszczania organizmu: od wprowadzenia do diety odpowiednich produktów, przez oczyszczanie mechaniczne, czyli lewatywę, aż po ewentualną głodówkę. Pomysłów na to, jak sobie pomóc, jest wiele – tak wiele, jak opinii na temat ich stosowania. Jedno jest jednak pewne – oczyszczając organizm ze zbędnych dla niego resztek, z pewnością pomoże przywrócić jego funkcjonalność i kondycję.

Różne inwazyjne metody

Jedną z najmniej inwazyjnych metod jest z pewnością włączenie do żywienia produktów usprawniających działanie układu pokarmowego, czyli błonnika. Błonnik pokarmowy nie ulega trawieniu, dzięki czemu jest doskonałym elementem poprawiającym pracę żołądka i perystaltyki jelit. Największa ilość błonnika występuje w produktach zbożowych, które nie zostały przetworzone. Do takich z pewnością należy zaliczyć: niełuskany ryż, otręby zbożowe, naturalne płatki zbożowe, pieczywo razowe i pełnoziarniste, musli oraz kasze. Ponadto błonnik występuje również w owocach, zwłaszcza w jabłkach, więc jego przyjmowanie może też wiązać się z całkiem przyjemną i zdrową przekąską.
Inne produkty, jakie warto wprowadzić do diety oczyszczającej, to na pewno ziołowe herbaty, ułatwiające i przyspieszające trawienie oraz liczne soki z warzyw i owoców. Zwłaszcza te ostatnie spełniają się doskonale w swojej roli, gdyż nie tylko pomagają w pozbyciu się toksyn z organizmu, ale i jednocześnie dostarczają nam wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów. Przykładami może być wprowadzenie do dziennego żywienia soków warzywnych, np. z marchwi i buraka, którego zadaniem jest oczyszczenie wątroby lub oczyszczających jelita soków z pomarańczy, suszonych śliwek lub kiszonej kapusty.

Metody te znajdują wielu zwolenników, gdyż są metodami nieinwazyjnymi, jak. np. lewatywa, a przynoszą oczekiwanie skutki w postaci poprawy działania systemu trawiennego i wydalniczego. Zwłaszcza to ostatnie ma duży wpływ na zmniejszenie odkładania w naszym organizmie niosących ze sobą negatywne skutki resztek niestrawionych pokarmów. Wg specjalistów, nawet 90% chorób powoduje zła gospodarka trawienna naszego organizmu.

Dla tych, którzy nie mają czasu

Osoby, które mają nieco czasu, mogą też skorzystać z coraz popularniejszych ofert ośrodków SPA, czyli tzw. wczasów oczyszczających. Tego rodzaju odpoczynek wiąże się ze specjalnie dopasowaną do naszych potrzeb dietą oraz seria zabiegów, które mają wpłynąć zbawiennie na nasz organizm. Jest to z pewnością jedno z przyjemniejszych rozwiązań, choć jego zastosowanie wiąże się ze zdecydowanie wyższymi kosztami niż np. zmiana diety.

 

 

Unknown source

 

Dodaj komentarz