Gdy nasz wymarzony dom został zbudowany, i zostało nam udekorowanie pokoi – wskazane jest by szczegółowo rozważyć sprawę aranżacji. Niezwykle istotne jest żeby wygląd wszystkich pomieszczeń harmonizował ze sobą, by wszystko tworzyło spójną całość. Dekorując własny nowiuteńki dom nie trzeba marnować fortuny na kwalifikowanego dekoratora – własnoręcznie możemy równie ładnie urządzić pomieszczenia, z użyciem gazetek reklamowych popularnych firm z gotowymi pomysłami na aranżację. Nie zapominajmy jednak by wnętrza naszego domu stworzone były w jednym stylu – gdyż jest to gwarancja atrakcyjnej dekoracji.
Pierwszą podstawową kwestią wykańczając mieszkanie jest wybranie drzwi i okien – w jednolitym modelu i kolorze. Okna możemy kupić plastikowe lub drewniane, w różnorodnych barwach, w zależności od naszego zdania. Odnośnie drzwi to jest dużo większy wybór barw i modeli, jest możliwość zadecydowania także czy mają to być drzwi otwierane standardowo lub drzwi przesuwne, zachodzące na ściany. Decyzja odnośnie podłogi jest jednakowo istotną kwestią, gdyż decyzja ta wpłynie na łatwość utrzymania podłóg w czystości. Niewątpliwie glazura na powierzchni należy znacznie częściej myć niż panele, gdyż widać tam nawet niewielką plamkę, na panelach natomiast zbiera się kurz, zatem konieczne będzie bardzo częste odkurzanie. Pamiętajmy jednakże o wartościach estetycznych, które są podobnie istotną sprawą. Odcień ścian nie musi być jednolity w każdym z pokoi, lecz barwy nie mogą także „gryźć się”, co niewątpliwie będzie drażniące dla naszego wzroku.

Inne części aranżacji naszego mieszkania zależą już tylko od osobistej inwencji, a także gustu i potrzeb. Dekorując dom stwórzmy miejsce, które będzie obszarem spotkań dla całej naszej rodziny – nastrojowym i tworzącym same pozytywne uczucia.

Unknown source