Pojęcie „catering” nierozerwalnie kojarzy się nam głównie z obsługą dużych lub mniejszych imprez okolicznościowych typu: wesele, chrzciny, ważne jubileusze, stypy. Firmy zajmujące się tego typu usługami, są zobligowane do zadbania o kulinarną oprawę naszego przyjęcia. Nam pozostaje jedynie odebranie zamówienia i opłacenie go. Pozbywamy się w ten sposób stresu związanego z koniecznością przygotowania posiłku na kilka lub kilkadziesiąt osób – firma robi to za nas. Na dodatek potrafi sama dopasować rodzaj dań, które będą serwowane naszym gościom, do charakteru odbywającej się imprezy. Jest też w stanie wyręczyć nas w ich podawaniu.

Ewolucja cateringu

Mało kto z nas zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że catering to usługa, która coraz bardziej ewoluuje. Dzięki temu staje się ona bardziej „uniwersalna”. Sięga po nią także coraz więcej osób. Obecnie wśród dań, które możemy zamówić pod wskazany adres lub odebrać je osobiście, znajdują się już nie tylko obiady czy kolacje. Na liście usług cateringowych znalazły się także dania dietetyczne. To opcja dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie potraw a są na diecie.

Poza tym do naszej dyspozycji jest także catering deserowy. Usługa, o jakiej mowa to nic innego jak cukiernia internetowa. Ofertę takiej firmy znaleźć można chociażby pod adresem http://www.entecafe.pl/. Dzięki usłudze, o jakiej mowa możemy zamówić różnego rodzaju ciasta, ciasteczka, torty okolicznościowe. Daje nam ona też możliwość zorganizowania imprezy tylko na słodko.

Biznes

Catering cukierniany to świetny pomysł na biznes. Istnienie tego typu usługi zwalnia nas od konieczności kombinowania, jaki deser podać swoim gościom. Usługa ta jest niezwykle przydatna, szczególnie w chwili, gdy konieczność przygotowania imprezy spada na nas znienacka. Poza tym usługa tego typu może pomóc nam w wybrnięciu z kłopotliwej sytuacji, w której zależy nam na ukryciu braku talentu do przygotowywania słodkości. Możemy też z niej skorzystać w sytuacji, gdy przygotowywany przez nas osobiście najzwyczajniej nie udał się nam.

Unknown source

 

Dodaj komentarz