Dużo dziewczyn twierdzi, że wiadomość o stanie błogosławionym była dla nich dużym zaskoczeniem. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo w końcu nie wszyscy młodzi ludzie od razu planują poszerzanie rodziny. Wiele kobiet przyznaje, że zamysły rodzicielskie przekładają na przyszłość, bo próbują maksymalnie zorganizować sobie świat.

To sprawia, że w pierwszej kolejności myślą o zakupie mieszkania, wyremontowaniu i zapewnieniu konkretnej, opłacalnej posady. Jak nietrudno przewidzieć dziecko okazuje się wówczas dużym problemem, zwłaszcza dla młodej kobiety. Świeżo upieczone matki są nieraz przymuszone do zrezygnowania z pracy i zajmowania się dzieckiem, co w licznych przypadkach skutkuje całkowitym zamknięciem działalności zawodowej. Z obawy przed takim scenariuszem kobiety próbują starannie rozplanować narodziny dziecka w taki sposób, aby dziecko nie zaprzepaściło ich celów zawodowych. Często wychodzi jednakże w taki sposób, że schemat wymyka się spod nadzoru, a dziewczyny zauważają wyraźne objawy ciąży.

Sytuacja bywa na tyle interesująca, że tego typu objawy u każdej kobiety wypadają nieco odmiennie. Jedne panie zauważają mdłości, kolejne na zawroty głowy, a jeszcze inne na zmianę smaków. Istnieją też takie kobiety, które przyznają, że nie zauważyły praktycznie żadnych oznak ciąży, a przez to naprawdę z opóźnieniem odkryły, że noszą dziecko. Na wszelki wypadek należy zapoznać się z powszechnymi symptomami i zwracać na nie uwagę tak dokładnie, jak to będzie możliwe. To uprości nam przewidywania i pozwoli właściwie troszczyć się o własne samopoczucie.

Unknown source

 

Dodaj komentarz