Podejmując decyzję o kupnie nieruchomości, tak naprawdę stajemy przed jednym z najważniejszych wyborów w naszym życiu. Po części dlatego, że jest to decyzja na wiele lat, a po części dlatego, że będzie miała ogromny wpływ na nasze życie, gdyż będziemy w danym domu bądź mieszkaniu musieli codziennie przebywać. W związku z tym należy niezwykle ostrożnie podejść do sprawy i przed zdecydowaniem się na konkretną nieruchomość przetestować wszystkie jej aspekty. Jedynie w ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek w przyszłości. Dlatego przeglądając mieszkania Szczecin bądź w innych nadmorskich miastach powinniśmy podczas oględzin przyjrzeć się dokładnie każdemu kątowi w lokalu.

Nie chodzi tylko i wyłącznie o pomieszczenia i ich stan, lecz także o jakość instalacji. W przypadku drugiej kwestii należałoby zabrać ze sobą na którąś z wizyt specjalistę, który dokładniej oceni stan lokalu oraz zda nam relację. Jego pomoc nie kosztuje wiele, a może uratować przed późniejszymi kłopotami, więc nie ma co skąpić pieniędzy. Kolejną istotną sprawą jest dokładne przejrzenie księgi wieczystej. Domy Szczecin mogą być piękne, lecz mogą też ukrywać w sobie różne tajemnie, których nie zawarto w zgłoszeniu. Jedną z takich tajemnic jest np. kredyt hipoteczny. Nakłada się go na nieruchomość, a nie na daną osobę, więc kupując dom przejmujemy kredyt. Niekiedy możemy dzięki temu znacznie obniżyć cenę samej nieruchomości i przejąć ją okazyjnie, ale warto wiedzieć zawczasu, czy właściciel nie chce nas oszukać. Może to zrobić na kilka sposobów, dlatego księga wieczysta jest taka istotna. Oprócz kredytu sprawdźmy w niej, czy osoba z którą rozmawiamy na pewno jest właścicielem budynku. A jeśli nim jest, to czy nie zostały jej odebrane prawa do jego sprzedaży.

Podpisując umowę z kimś takim podpisujemy tak naprawdę nieważny dokument, więc i tutaj musimy uważać. Na końcu powinniśmy dowiedzieć się, czy nieruchomość nie ma żadnych dodatkowych właścicieli bądź osób, które mają do niej prawa. Jeśli ktoś taki istnieje, może zechcieć się do nas wprowadzić, a my nie będziemy mieli prawa go wyrzucić z własnego domu. Dlatego tak ważne jest, by przeglądając mieszkania na sprzedaż nie dać się złapać na jakiekolwiek ukryte koszty bądź problemy.

Wpis powstał przy współpracy z Dobryadres.pl

Unknown source

 

1 Comment

 

Dodaj komentarz