Współczesna medycyna coraz bardziej i odważniej sięga po wiedzę medycyny naturalnej. Docenia się doświadczenie naszych babć i starszych pokoleń. Medycyna naturalna, kiedyś wyśmiewana, dziś wraca do łask i ukazuje, jak bardzo potężnym narzędziem potrafi być.

Leki nie mogą być zawsze stosowane wobec wszystkich pacjentów, nie pomagają także wszystkim. Bardzo często dziej się tak, że przynoszą ulgę tylko chwilowo, a po jakimś czasie problem i tak do nas powróci. Tak się dzieje zwłaszcza, kiedy próbujemy leczyć zaparcia.

Specjaliści doszli do wniosku, że w większości przypadków najbardziej skuteczne będą naturalne metody leczenia sobie z tym problemem. Te sposoby są o tyle skuteczne, gdyż mogą wyregulować działanie naszego układu trawiennego na stałe. Oznacza to, że stosując się do zaleceń naturalnych (stale) – możemy pożegnać się z zaparciami raz na zawsze.

Sprawa dotyczy układu pokarmowego, a więc oczywiste, że naturalne metody będą związane przede wszystkim ze stosowaną przez nas dietą. Jednak pamiętajmy, że zalecane są także inne kroki, nie tylko te  związane z tym, co jemy.

Równie ważne jest także to, jak jemy. Istotne jest, by posiłki były w możliwie stałych porach. Zgubne dla naszego życia może okazać się jedzenie w pospiechu i stresie.

Kolejną sprawą, która (oprócz diety) pomoże nam skutecznie pozbyć się problemów z zaparciami to odpowiednia dawka ruchu. Podkreślić należy, że niezwykle dobre dla naszego układu trawiennego będzie wzmocnienie mięśni brzucha. One pomogą w naturalnych ruchach jelit.

Unknown source

 

Dodaj komentarz