Od lat rynek nieruchomości to strefa, gdzie wiele osób robiło krocie kiedy pozostali popadali w długi, wszystko przez jego niestałą specyfikę oraz niezupełnie pokojowe dla klientów rozwiązania, które są tego efektem.

Jedną z najmocniej stosowanych sztuczek, którą doświadczyć można na rynku mieszkaniowym jest bez wątpienia zwiększanie czy zaniżanie faktycznej wartości danej posiadłości. Jego ofiarą padają często osoby, które nie bardzo orientują się w tej specjalnej gałęzi gospodarczej i zawierzają pośrednikom lub deweloperom z agencji nieruchomości, na darmo zatracając często znaczne fundusze. Sprzedawcy bardzo często też chowają przeróżne informacje które dotyczą poziomu technicznego mieszkania czy potrzeby odnawiania i z pozoru mocno przyciągająca cena wielokrotnie staje się po paru miesiącach początkiem nieustających wydatków i straconych nerwów. Aby ustrzec się tych i innych trików w czasie kupowania swojego oczekiwanego mieszkania warto zatem udać się o pomoc do zewnętrznego fachowca, takiego jak rzeczoznawca majątkowy czy innej osoby znającej się na budowlance.

Umiejętności takiej osoby mogą nam wyjątkowo uprościć życie oraz wspomóc w uniknięciu zbędnych nerwów i kłopotów, gdyż są one w stanie niesłychanie starannie i z efektem dla nas stwierdzić czy dana posiadłość istotnie demonstruje podaną cenę czy aktualnie stajemy się łupem jednej ze sztuczek dewelopera. Ocena całego domu przed jego nabytkiem i zaglądnięcie w każdy nawet najmniejszy kąt to najlepsza metoda na poradzenie sobie z nierzetelnością i przebiegłością innych. Nawet wbrew temu, że usługi takiego profesjonalisty nie są gratis, przy jego pomocy możemy często oszczędzić o więcej pieniędzy niż bylibyśmy zmuszeni wydać na mylnie wycenioną nieruchomość.

Unknown source