Owłosienie to nieodłączna część struktury organizmu wszystkich ssaków, jednak u każdego sprawują one dość odmienną funkcję. U zwierzaków występujące pod postacią sierści jest to szczególnie termoregulacja i ocieplenie organizmu, u ludzi z kolei nie posiadają one już tak ważnych cech dlatego że występują one wyłącznie w wyznaczonych obszarach naszego ciała.

Fundamentalnym zadaniem włosów u ludzi abstrahując od oczywiście zalet urody jest częściowa osłona przez chłodem, zbyt dużą emisją promieni UV, a także – do czego sprzyjają nam brwi, zabezpieczenie przez napływem potu i wody do gałek ocznych. Od zawsze u ludzi włosy na głowie to również świetny element nadający nam konkretnego wyglądu czy temperamentu, stąd poniektórzy z nas niesłychanie często adaptują ich postać, barwę czy uczesanie. Fryzjerzy specjaliści potrafią z naszymi włosami zdziałać prawie wszystko, natomiast trzeba pamiętać, że pomimo wykorzystywania rozlicznych specyfików i środków chroniących za duża integracja w fakturę kreatyny włosa, z której jest wykonany może prowadzić do jego nadszarpnięcia czy trwałego zniszczenia. Wypadanie włosów to przeważnie znak, że coś złego dzieje się z naszą skórą czy fakturą włosa. Wycieńczenie cebulki włosowej, która podtrzymuje je w naszej skórze to kluczowa przyczyna ich utracenia, tymczasem może do tego dojść zarówno wtedy, gdy nasze ciało i skórę gnębią różnorakiego rodzaju choroby.

Bardzo częstą chorobą skóry na głowie występującą szczególnie u postaci, które przesadnie robią użytek z usług fryzjerskich czy tanich środków chemicznych jest tzw. sucha skóra, jaka wywołuje łuszczenie się chorej skóry i osłabienie jej mieszka, w jakim znajduje się cebulka włosa. Częstym rezultatem tej przypadłości jest uporczywe swędzenie, wystąpienie łupieżu oraz wypadanie włosów. W owych sytuacjach najskuteczniej od razu wybrać się do specjalisty – dermatologa i zrobić użytek z kuracji zdrowotnej, albowiem zlekceważenie tego dylematu może prowadzić do nader poważnych konsekwencji z pełną stratą włosów na głowie włącznie.

Unknown source