Moda na wnętrza w stylu loft zagościła już w polskich domach na dobre. Sprawdza się on zarówno w pomieszczeniach rzeczywiście starych (jak zaaranżowane na mieszkania bądź biura budynki dawnych fabryk oraz zakładów przemysłowych), jak i w współczesnym budownictwie, któremu można dodać stylu poprzez właściwe meble i dodatki.

Stare, czy nowe meble?

Choć marzeniem wielu osób jest, aby wnętrze w stylu industrialnym ozdobić autentycznie starymi meblami oraz dodatkami, rozwiązanie takie napotyka szereg problemów. Podstawowymi są dostępność tego typu przedmiotów i ich cena. Dobrze zachowane przedmioty trudno znaleźć, a ich koszt – zwłaszcza odkąd stały się modne – niejednokrotnie przekracza możliwości przeciętnego Kowalskiego. Często wątpliwy jest również dla nas aspekt higieniczny, związany z trzymaniem w domu rzeczy starych, których nie można dobrze wyczyścić oraz zdezynfekować. W wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem jest więc zdecydowanie się na zakup mebli nowych, ale wykonanych w stylu loftowym.

Niejakim połączeniem tych dwóch opcji są meble ze starego drewna producent których używa starego materiału do wykonania nowego, świetnie wyglądającego a jednocześnie w pełni sprawnego towaru.

Jeżeli już podejmiemy decyzję o zakupie nowych mebli, należy nadal zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim musimy pamiętać, iż mebel meblowi nierówny. Producent mebli industrialnych, którego artykuły warto wybrać, musi cechować się dbałością o szczegóły oraz jakość wykonania. Przykładowo, producent komód loftowych powinien zadbać zarówno o stylowy wygląd tych mebli (industrialne wykończenia, metalowe okucia), jak i o to, by został on zrealizowany z materiału, który zapewni wygodne użytkowanie oraz trwałość.

Jakie meble wybrać?

Na koniec warto pamiętać, że nawet, jeśli styl loftowy niezwykle nam się podoba, meble oraz dodatki muszą pasować do naszego wnętrza. Warto więc zadbać o kolory ścian oraz podłóg oraz użyte do ich wykończenia materiały, żeby całość wyglądała spójnie. W przeciwnym razie przestrzeń może wyglądać bardziej jak rupieciarnia niż stylowy loft. Jeśli nie chcemy zmieniać stylu mieszkania (bądź nie możemy sobie na to pozwolić), warto ograniczyć się do kilku dodatków lub jednego bądź dwóch industrialnych mebli. Dzięki temu nadamy wnętrzu nadzwyczajny charakter, nie czyniąc go przy tym przeładowanym.

Unknown source

 

Dodaj komentarz