Przyciemnianie szyb samochodowych to dziś niezwykle powszechny zabieg, szczególnie w samochodach starszego typu, gdzie szyby są jasne, bez przyciemnienia. Aktualnie produkowane samochody bardzo często mają już montowane folie przeciwsłoneczne, a niejednokrotnie folie matowe są już w podstawowej wersji każdego samochodu. Jednak dla osób które mają szyby bez przyciemnień folia zaciemniająca montowana w specjalistycznym warsztacie bądź własnoręcznie to jedyny ratunek na wygodną jazdę.

Po co folia zaciemniająca na szybie samochodu?
Folie przeciwsłoneczne mają za cel minimalizacje przenikania promieni słonecznych, świateł ulicznych oraz samochodowych do wnętrza samochodu. Jest to szczególnie ważne dla młodych rodziców, którzy posiadają małe dzieci. Folie przeciwsłoneczne pozwolą na wygodną jazdę dla małych i starszych dzieci, a także utrzymać temperaturę wewnątrz samochodu oraz podróż w bardziej komfortowych warunkach. Folie przeciwsłoneczne występują w wielu podtypach. Od jasnych, które zaciemniają niezwykle mało, do takich które nie przepuszczają żadnego promieniowania. W samochodach osobowych nie można stosować folii całkowicie zaciemniających. Nie można używać folii do szyb przednich, a jedynie tylnych bocznych.

Dla kogo dedykowane są folie matowe?
Folie matowe są niezwykle często stosowane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, gdzie wykonuje się zabiegi medyczne. Są stosowane w gabinetach dentystycznych bądź gabinetach rehabilitacyjnych. Folie matowe są stosowane na oknach w budynkach użyteczności publicznej czy toaletach. Dzięki temu stwarza się poczucie intymności. Folie matowe rozpraszają światło dzienne i sztuczne przez cały okres użytku. Nieco inaczej działają folia zaciemniająca. Odbija ona światło słoneczne i światło sztuczne z zewnątrz budynku. Jednak gdy na dworze jest noc, folia zaciemniająca pozwala dojrzeć wnętrze budynku, gdy świeci się w nim światło. Taki typ foli jest stosowany bardzo często w klubach fitness, klubo-kawiarniach, pizzeriach, sprawiając, że w ciągu dnia stwarza nastrój intymności, a wieczorem pozwala dojrzeć to co jest na wewnątrz i zewnątrz.

Unknown source

 

Dodaj komentarz