Marzenia o luksusowej biżuterii, która błyszczy się we fleszach aparatów na czerownym dywanie są niezwykle typowe dla dziewczynek i nastolatek. W końcu sławnym chce być każdy – a jeśli w ów sławie pomaga odpowiednio dobrany komplet biżuterii, to przecież nie sposób z tego nie skorzystać.

W ostatnim czasie zaczęto jednak zauważać, że różnica między biżuterią produkowaną masowo a tą wytwarzaną ręcznie może być powodem dużej zmiany jej wartości. I bynajmniej nie trzeba daleko szukać, wystarczy wziąć na tapetę markę taką jak biżuteria Swarovski, aby przekonać się, jak ogromne potrafią być różnice w cenie poszczególnych kolczyków czy pierścionków. Na początek dobrze jest porównać dwa różne zestawy biżuterii – jeden pochodzący z produkcji masowej, gdzie jego wytworzenie zajmuje nie więcej niż dwadzieścia cztery godziny; i jeden pochodzący z wyrobu ręcznego, do którego przykłada się nawet kilka osób i który potrafi trwać kilka dni.

Nic więc dziwnego, że biżuteria Swarovski mimo takiej samej nazwy i na pierwszy rzut oka identycznej struktury, może się różnić pod względem cenowym nawet trzycyfrowymi liczbami. Nic też dziwnego w tym, że ludzie częściej wybierają biżuterię pochodzącą z produkcji masowej, która jest nie tyle tania, co po prostu praktycznie darmowa w porównaniu z sumą, jaką trzeba byłoby zapłacić za wyrób ręczny. Taki przykład tylko podkreśla fakt, jak bardzo marka i renoma danej firmy zajmującej się produkcją biżuterii może mieć wpływ na jej funkcjonowanie oraz oferowane przez nią ceny.

Unknown source

 

Dodaj komentarz