Medycyna estetyczna nie jest kosmetologią. W żadnym wypadku nie należy traktować tych dwóch dziedzin tak samo i stawiać ich na równi, ponieważ nie są one tym samym, albowiem medycyna estetyczna Warszawa – jak sama nazwa wskazuje – jest nauką medyczną, czyli stałą częścią środowiska medycznego. Wynika z tego chociażby to, że tylko prawdziwi, wykształceni lekarze, posiadający ten tytuł, mogą się nią zajmować legalnie w Polsce. Nie są to jednak lekarze specjalizujący się jedynie i wyłącznie w medycynie estetycznej.

Czym jest medycyna estetyczna?

Osobą realizującą tego typu zabiegi można zostać chociażby po studiach stomatologicznych, w związku z tym często właśnie jest tak, że swoje kliniki medycyny estetycznej zakładają np. byli stomatolodzy, którzy chcą spróbować czegoś innego, a równocześnie dalej pragną być związani ze światem medycznym. Gdyby tak spytać przeciętnego człowieka o to, czym zajmuje się medycyna estetyczna i jakie są jej główne cele, najprawdopodobniej wspomniałby on o jej zdolności do korygowania ludzkiego wyglądu. Częściowo jest to prawda, ale jednak nie do końca. Likwidacja zmarszczek Warszawa Wola, czyli jedna z podstawowych usług większości gabinetów medycyny estetycznej, faktycznie wpływa korzystnie na wygląd zewnętrzny, bo jednak gładka skóra zawsze prezentuje się lepiej od tej pokrytej zmarszczkami, jednakże wpływa też zarazem na jakość życia pacjenta oraz tę jakość wyraźnie podnosi. To jest właśnie najważniejsze. Medycyna estetyczna dąży do czynienia życia lepszym. Robi to poprzez radzenie sobie z rozmaitymi defektami urody, które często też potrafią odbijać się negatywnie na zdrowiu – czy to na zdrowiu fizycznym, bądź to nierzadko na zdrowiu psychicznym.

Warto odczuwać przynajmniej względną satysfakcję z własnego wyglądu

Gdy człowiek wie, że dobrze i atrakcyjnie się prezentuje, czuje się po prostu lepiej oraz nabiera większej ochoty do zwykłego życia. Czasem nawet takie niepozorne leczenie łysienia Warszawa Wola potrafi odmienić życie dosłownie o sto osiemdziesiąt stopni. Ktoś, kto z tym łysieniem się zmaga, na pewno jest w stanie wyobrazić sobie, o ile lepiej wyglądałaby jego codzienność, jeśli tego łysienia mógł się na dobre pozbyć. O lepsze życie należałoby natomiast zawalczyć. W tym właśnie ma pomagać medycyna estetyczna.

Unknown source

 

Dodaj komentarz