Mając dostęp do social mediów oraz obserwując aktywność celebrytów, nietrudno zauważyć, że niektórzy z nich korygują swój wygląd nie tylko makijażem i drogimi kosmetykami, lecz także różnego typu zabiegami. Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować swoją młodość, a że żyjemy w czasach, w których nietrudno o dostęp do zaawansowanej medycyny estetycznej, większość ma to szczęście, aby z takich usług korzystać. Najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej w ostatnim czasie stały się powiększanie ust, korekta nosa, liposukcja, lifting ciała oraz likwidacja zmarszczek.

Czym dokładnie są te dwa ostatnie?

Lifting ciała wcale nie oznacza oddania się pod nóż i narkozę, ponieważ nowoczesne metody pozwalają dokonać tego zabiegu laserowo. Skóra podczas niego ujędrnia się oraz napina. Wystarczy już jeden zabieg, aby cieszyć się efektami, a co ciekawe, laserowemu liftingowi może zostać poddana każda część ciała. Po wszystkim skóra będzie opuchnięta, a w kolejnych dniach miejscowo pojawią się skrzepy. Proces rekonwalescencji trwa od pięciu do siedmiu dni i już wtedy można zauważyć zmianę, jednak ostateczny efekt osiągniemy dopiero po około czterech bądź pięciu miesiącach.

Likwidacja zmarszczek jest jeszcze popularniejszym zabiegiem niż lifting, jednak tutaj potrzeba ingerencji igły, ponieważ usuwa się je poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w głąb naskórka, w odpowiednie miejsca na twarzy, co daje efekt wypełnienia. Najczęściej stosuję się ten zabieg w okolicach ust, oczu, czoła, policzków, szyi i dekoltu. Wyżej wymieniony kwas hialuronowy ma działanie nawilżające i nawadniające oraz wspomaga produkcję kolagenu, czyli naturalnego budulca naszej skóry, który odpowiada za jej napięcie i nawilżenie.

Jak wybrać kosmetologa?

Jeśli chciałbyś poddać się któremuś z tych zabiegów, a boisz się, że w internecie nie odnajdziesz wystarczających informacji, udaj się do najbliższej kliniki medycyny estetycznej w okolicy. Jeśli w pobliżu masz kilka takich miejsc i nie wiesz, które z nich będzie najlepsze, wspomóż się wyszukiwarką internetową. Wpisz nazwę miasta, w którym mieszkasz, np. “kosmetolog Szczecin“, i na podstawie wyszukiwań sprawdź jak oceniana jest dana klinika. Pamiętaj, aby wybrać miejsce zaufane z właściwymi opiniami.

Unknown source

 

Dodaj komentarz