Dla wielu osób biały uśmiech jest jedną z najważniejszych wizytówek, jest kwintesencją urody. Nie każdy jednak może cieszyć się idealnym zgryzem i jasnymi zębami. Sposobów na polepszenie wyglądu zgryzu jest kilka. Popularne jest chemiczne wybielanie kości zębów, które trwa około dwóch tygodni i gwarantuje jaśniejszy uśmiech. Barwa to nie wszystko. Niektórzy dostrzegają również problem w nierównym zgryzie, przez co decydują się na aparaty ortodontyczne, nawet w dorosłym życiu. Jeszcze innym sposobem na ładny uśmiech są licówki.
Czym są licówki? To cienkie plasterki – fronty zębów, które nakleja się na przednią ich część. Wykonane są z materiałów, które wyglądają identycznie jak kość zęba – z porcelany lub z kompozytu. Poleca się je głównie osobom, które mają trwałe przebarwienia zębów czy też stałe uszkodzenia mechaniczne. Cieszą się również popularnością wśród pacjentów mających duże szpary między zębami (tzw stemy) oraz posiadających nierówny zgryz.

Decydując się na licówki warto jest pamiętać, że najlepszy efekt osiąga się, gdy wszystkie nakładki wykonywane są jednocześnie. Najczęściej zakłada się od sześciu do ośmiu licówek na przednie zęby. Efekt jest wówczas naturalny, a zęby wyglądają estetycznie. Sam proces składa się z trzech etapów. Pierwszym jest uzgodnienie z pacjentem szczegółów dotyczących wyglądu zębów. Kolejne spotkania dotyczą tworzenia licówek oraz ich mocowania. Aby licówki na trwałe zespoić z zębem należy zeszlifować około pół milimetra szkliwa. Jest to grubość odpowiadająca grubości licówek. Następnie pobierane są wyciski, które są bazą do stworzenia indywidualnie dobranych licówek. Efekt jest trwały i efektowny oraz, co bardzo ważne, naturalnie wyglądający. Jest to stosunkowo najszybsza metoda poprawienia wyglądu uzębienia jednak dość kosztowna. Ceny za pojedynczą licówkę zaczynają się najczęściej od 1 000 złotych.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę? Jak odszukać zakład godny polecenia? Dróg jest kilka. Możemy popytać znajomych, którzy zdecydowali się na zabieg założenia licówek. Możemy również rozpocząć poszukiwania w Internecie. Znajduje się tu wiele stron, które umożliwiają z jednej strony poznanie opinii o poszczególnych specjalistach, z drugiej zapoznanie się z ofertą i cennikiem klinik i gabinetów w całej Polsce. Możesz również poszukać informacji na forach internetowych. Są one kolejną formą zdobywania informacji przydatnych przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru specjalisty, któremu powierzymy uśmiech i urodę.

Unknown source

 

Dodaj komentarz