Jadąc w trasę, musimy niestety liczyć się z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Brawura kierowców, nie raz nie dwa doprowadza do wypadków, które mogą zakończyć się niezwykle przykrymi konsekwencjami. Nie warto, jest spieszyć się oraz usilnie wyprzedzać nieco zbyt wolno jadące auta, jedynie po to, żeby być w domu te pięć minut wcześniej. To pięć minut nas nie zbawi, a może uratować nam bądź też innemu kierowcy zdrowie, bądź nawet życie. Pora zimowa oraz opady śniegu także mogą być przyczyną potencjalnych wypadków. Tym bardziej ważne jest, aby zdjąć nogę z gazu i nie spieszyć się zanadto.

Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno

Oczywiście prócz drastycznych w skutkach wypadków zdarzają się też oraz takie, na które zwyczajnie nie mamy wpływu. Samochody, to maszyny, które są wadliwe oraz które się zużywają. Właściwe coroczne wizyty u mechanika oraz dbanie o przeglądy powinny w znacznym stopniu zniwelować potencjalne usterki. Niestety jednak nie eliminują ich całkowicie. Stale może zdarzyć się sytuacja, w której coś się popsuje. Sytuacja, w której nagle zauważymy wyciek oleju, czy też awarię hamulców. Nie można bagatelizować takich rzeczy oraz odkładać wizytę u mechanika na później. Takie awarie, również mogą skończyć się wizytą w szpitalu i utratą zdrowia lub życia. Zdarza się również niejednokrotnie, że nagle podczas jazdy zauważymy usterkę, która uniemożliwi nam podjęcie dalszej podróży. I co wtedy? Dla wielu z nas będzie to sytuacja bardzo stresująca. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Najprostszym i jednocześnie najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej. Pomoc drogowa zajmie się bezpiecznym przetransportowaniem pojazdu w odpowiednie miejsce, które nie będzie zagrażać innym kierowcom bądź nawet na naszą posesję. Pomoc drogową wzywamy nie tylko w momencie, kiedy nasze auto zostało unieruchomione przez usterkę. W przypadku kolizji lub wypadku również powinniśmy po nią zadzwonić.

Holowanie jest jednym z głównych zadań pomocy drogowej

Każdy zespół pomocy drogowej posiada lawetę. Laweta to samochód lub platforma, która służy załadunkowi niesprawnych aut. To dzięki niej możliwe jest przetransportowanie uszkodzonego lub unieruchomionego auta do najbliższego warsztatu mechanicznego. Pomoc drogowa pracuje całą dobę oraz znajduje się niemal w każdym mieście. Możemy na nią liczyć o każdej porze dnia i nocy. Koszty takiej pomocy są niezwykle zróżnicowane. W dużej mierze zależą od rodzaju pomocy udzielonej przez te służby, ale również od ilości kilometrów czy też od czasu trwania danej interwencji i przewozu samochodu.

Unknown source

 

Dodaj komentarz