Posiadanie prawa jazdy, tak jak w zasadzie wszystko, ma swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. W czasie kiedy jedni z nas nie wyobrażają sobie życia bez tego dokumentu i chcą być zawsze niezależni, ktoś inny jest przerażony na samą myśl o tym, aby wsiąść do samochodu po stronie kierowcy i wolą być pasażerami. Zarówno jedna, jak i druga strona ma swoje argumenty, które potwierdzają ich racje.

Czy warto posiadać prawo jazdy?

Posiadacze prawka nie chcą liczyć na kogoś innego w kwestii prowadzenia auta, tylko na samych siebie, bo może stać się coś, przez co ktoś inny im nie pomoże, nie muszą błagać o to innych, nie muszą wydawać pieniędzy na taksówki, czekać na autobus i tak dalej. Przeciwnicy natomiast boją się wywołać wypadek, są rozkojarzeni na drodze, nie chcą ponosić odpowiedzialności za siebie oraz innych i wolą prosić kogoś z rodziny o podwiezienie, bądź korzystać z taksówek, autobusów, czy innych środków transportu. Zarówno jedna, jak i druga strona ma rację, bo w dzisiejszych czasach niezależność jest bardzo ważna, ale z drugiej strony jeśli ktoś nie ma “daru” do prowadzenia auta, to może lepiej jest z tego zrezygnować. Naturalnie można zapisać się na kurs oraz spróbować się tego nauczyć, lecz jeżeli ktoś ma próbować nawet po kilkanaście razy i dalej nie zdać, to powinien z tego być może zrezygnować. Rezygnacja nie musi następować po nieudanym egzaminie, a nawet wcześniej, bo po wyjeżdżeniu regulaminowych trzydziestu godzin kursu. Jeśli nasz instruktor powie nam, że jeszcze nie nadajemy się do egzaminu, należy będzie jeszcze potrenować jazdę. Możemy albo się na to zgodzić, lub zrezygnować, jeśli uznamy, że to nie jest dla nas. Lecz wtedy przynajmniej będziemy wiedzieć, że próbowaliśmy. Być może przekonamy się do jazdy, a być może nie.

Która szkoły jazdy?

Posiadanie prawa jazdy jest przecież dobrowolne, a nie obowiązkowe i nie każdy musi go mieć. Posiadacze prawa jazdy nie powinni krytykować osób, które go nie mają, ponieważ jest to spowodowane różnymi sytuacjami oraz wypadałoby to uszanować, a nie krytykować. Jeżeli jednak chcemy spróbować swoich sił w tej dziedzinie, odnajdźmy w internecie kontakt do szkoły jazdy która znajduje się w naszym mieście, bądź w jego okolicy. Jeżeli na przykład mieszkamy w Szczecinie, informacje, jakich będziemy szukać w sieci to kurs prawa jazdy Szczecin, nauka jazdy Szczecin, czy też kategoria B Szczecin.

Unknown source

 

Dodaj komentarz