Banki udzielając kredytów różnego rodzaju. Z reguły przekonują klientów, aby otworzyli oni rachunek bankowy w banku, który kredytu udziela. Dzieje się tak ponieważ jest to i dla banku i dla samego klienta dosyć duża wygoda, jeśli chodzi o obsługę samego kredytu.

Pieniądze, które są przelewane jako transze kredytu, lub też cały kredyt, przelane zostaną na konto w danym banku, tak więc operacja zostanie zaksięgowana zdecydowanie szybciej, i będzie o wiele mniej kłopotliwa dla samego banku. Co na tym zyskuje klient? Może on potem o wiele wygodniej spłacać zaciągnięty przez siebie kredyt, nawet jeśli nie będzie to kredyt konsolidacyjny. Zwykłe, niekonsolidacyjne kredyty jednak mogą być zaciągane w różnych bankach, a to powoduje, że kredytobiorca otwierał będzie kilka, niekoniecznie potrzebnych mu rachunków bankowych. Za ich prowadzenie nie są pobierane opłaty, ale jeśli kredytobiorca ma na takich rachunkach ulokowane pieniądze to w pewnym sensie traci na tym bowiem środki te nie są oprocentowane.

Można więc do problemu podeści inaczej i nie otwierać w różnych bankach rachunków kredytowych. Zamiast przenosić do banku, w którym brało się kredyt, rachunek bankowy. Można taki kredyt przenieść tam, gdzie mamy już otwarty nasz główny rachunek bankowy. Taka operacja nie jest wbrew pozorom ani trudna, ani w żadnym razie skomplikowana dla samego klienta. Wystarczy bowiem wziąć w banku, w którym mamy swój główny rachunek bankowy kredyt konsolidacyjny. W ten sposób raty swoich wszystkich zaciągniętych kredytów możemy spłacać w jednym banku. Nie każdy bank oczywiście może swoich klientom kredyty konsolidacyjne zaproponować, ale w dużych bakach jest to raczej produkt dosyć standardowy.

Klienci, którzy chcą wziąć kredyt konsolidacyjny, muszą  policzyć czy będzie to dla nich opłacalne. Jeśli powodem konsolidacji kredytów w jednym banku jest po prostu wygoda i ułatwienie jego spłaty, a nie problemy finansowe powodujące, że terminowa spłata kilku kredytów jest trudna, to kredyty konsolidacyjne mogą być w pełni dostosowane do potrzeb samych klientów, ale i tak należy liczyć się z tym, że bank, w którym kredyty skonsolidujemy, będzie chciał na tej operacji zarobić. Tak więc klienci mogą po konsolidacji spłacać zaciągnięte przez siebie kredyty nieco dłużej, a to powodować będzie oczywiście naliczenie dodatkowych odsetek kredytowych.

Unknown source

 

Dodaj komentarz