W dzisiejszych czasach klienci różnych supermarketów spożywczych wciąż szukają sposobów na oszczędzenie kilku złotych. Trudno się temu dziwić, gdyż jak pokazują przeprowadzane badania rynkowe to właśnie zakup żywności stanowi największą część wydatków w naszym domowym budżecie. Istnieją jednak niezawodne sposoby na oszczędzanie. Jakie? O tym przeczytacie poniżej!

Gazetki promocyjne

Pierwszym źródłem informacji dla nas o trwających, lub planowanych promocjach powinny być właśnie gazetki promocyjne. To właśnie w nich znajdziemy szczegółową rozpiskę przedstawiającą produkty, które obecnie możemy nabyć w obniżonej cenie czy też czasie trwania obniżek. Często w takich materiałach znajdziemy także zapowiedź najbliższych akcji promocyjnych, jakie dany sklep planuje wkrótce ogłosić.

Kody promocyjne

Kolejnym sposobem na uzyskanie jakiegoś produktu po obniżonej cenie jest wykorzystanie tak zwanych kodów promocyjnych. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że w tym wypadku będziemy musieli się nieco więcej namęczyć, niż chociażby przy poruszanych wyżej gazetkach promocyjnych. Przede wszystkim bowiem tego typu kody są klientom wręczane przy konkretnych okazjach. Oznacza to, że ich ilość w ciągu całego roku sprzedażowego zdaje się być nieco ograniczona. Za przykład niech posłuży chociażby tak zwany Black Friday. W ten jeden listopadowy dzień sklepy na całym świecie znacząco obniżają ceny swoich produktów nawet od 50 do 75 procent. Tego typu wyprzedaże realizowane są często właśnie na podstawie kodu promocyjnego. Należy również podkreślić, że kody rabatowe stają się także coraz bardziej popularne przy dokonywaniu promocyjnych zakupów w szeroko rozumianym wirtualnym świecie. Dobrym źródłem poszukiwań, gdzie możemy je znaleźć będzie oczywiście Internet. Często jedyne co musimy zrobić to wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę związaną z naszymi poszukiwaniami. Niejednokrotnie będziecie na prawdę zaskoczeni jakie to proste!

Najnowsze gazetki promocyjne dla sklepów Biedronka znajdziesz tutaj.

Jak więc widać na prawdę warto czasem przeczytać gazetkę promocyjną, którą na przykład wyjmujemy ze skrzynki pocztowej, czy też poszperać nieco w sieci, aby wyszukać kody rabatowe. Jak się bowiem okazuje nawet tak proste czynności mogą znacząco nam pomóc w oszczędzaniu!

Artykuł powstał przy współpracy z Krainaoszczedzania.pl.

 

Dodaj komentarz